Przejdź do treści

Ambasadorzy Herbalife Susz Triathlon trenowali w Spale

Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa i Łukasz Grass ostatnie cztery dni spędzili w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie przygotowywali się do startu w Herbalife Susz Triathlon.

Herbalife Susz Triathlon to największa w Polsce impreza triathlonowa dla amatorów i wyczynowców. W tym roku odbędzie się po raz dwudziesty w dniach 11 i 12 czerwca. W zawodach weźmie udział rekordowa liczba około 700 sportowców z kilkunastu krajów świata.

– Już dziś, na prawie cztery miesiące przed imprezą przyjęliśmy niemal 500 zgłoszeń – mówi Piotr Walasiewicz, dyrektor Herbalife Susz Triathlon.

Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Bartłomiej Topa i Łukasz Grass od grudnia pełnią funkcję Ambasadorów Herbalife Susz Triathlon i od tego czasu przygotowują się do startu w tej imprezie. Ich celem jest pokonanie dystansu długiego, na który składa się 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu.

Ambasadorzy trenowali w Spale pod okiem Piotra Nettera, byłego trenera kadry narodowej w triathlonie. Przeszli też profesjonalne badania wydolnościowe, które przeprowadziło Laboratorium Przygotowania Fizycznego 4SportLab.

– Takie badanie przechodzą regularnie zawodowi sportowcy przygotowujący się do imprez rangi mistrzowskiej, w tym Igrzysk Olimpijskich – mówi Krzysztof Borowski z 4SportLab.

źródło/autor: Herbalife Susz Triathlon