Ricoh po raz siódmy na liście Global 100, w gronie najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Ricoh, firma specjalizująca się w rozwiązaniach biurowych, usługach zarządzania dokumentami oraz druku produkcyjnego została po raz siódmy z rzędu uznana za jedną ze 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Lista Global 100 na rok 2011 została ogłoszona podczas corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w Szwajcarii.

Tom Wagland, dyrektor działu ochrony środowiska w Ricoh Europe, powiedział: “Cieszymy się, że znowu zostaliśmy uznani za jedną ze 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Innowacyjne rozwiązania uwzględniające wymagania zrównoważonego rozwoju stanowią podstawę dla rozwoju naszej korporacji. Zarządzanie środowiskiem obejmuje wszystkie aspekty działalności firmy, od badań, poprzez zarządzanie cyklem życia produktu, logistyki, aż do relacji z dostawcami”.

W swojej filozofii działania Ricoh łączy podejście proekologiczne z najlepszymi strategiami biznesowymi, w celu jednoczesnego wspierania ochrony środowiska i osiągania zysku. Każde biuro Ricoh na świecie spełnia wymagania normy ISO14001 w dziedzinie projektowania i wdrażania skutecznych systemów zarządzania środowiskiem, a wszystkie zakłady produkcyjne prowadzą politykę „zero odpadów na składowisko”.

Włączenie firmy Ricoh do światowego grona najbardziej zrównoważonych firm i umieszczenie jej na liście Global 100 jest również wyrazem uznania dla dynamicznej strategii redukcji CO2, dzięki której od roku 2007 firmie udało się zmniejszyć emisję o 45 000 ton.

Firmy, które znalazły się na liście Global 100, zostały wybrane spośród 3500 korporacji reprezentujących wszystkie sektory biznesu. Organizacje te zostały szczegółowo przeanalizowane, porównane z innymi firmami z branży oraz ocenione jako korporacje globalne prowadzące najbardziej proaktywną politykę zarządzania zagadnieniami wpływu na środowisko, problemami społecznymi i administracyjnymi.

Lista Global 100 na rok 2011 znajduje się na www.global100.org

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu