Pierwszy CEE IPO Summit odbędzie się na GPW

Unikalne wydarzenie dla spółek z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, dla których Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie może być źródłem pozyskania kapitału do dalszego rozwoju, a także dla globalnych inwestorów finansowych poszukujących możliwości dywersyfikacji portfela inwestycji, odbędzie się w dniach 25 – 26 maja 2011 roku w Warszawie. 

Ideą CEE IPO Summit jest budowa platformy współpracy przedstawicieli spółek z Europy Środkowo-Wschodniej rozważających ofertę publiczną oraz globalnych inwestorów finansowych poszukujących nowych możliwości rynkowych w Europie. 

„Dzięki temu Wydarzeniu, kluczowe spółki z regionu zapoznają się nie tylko ze szczegółami oferty publicznej na warszawskiej giełdzie, ale także rolą Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w procesie IPO. Międzynarodowi inwestorzy będą mieli możliwość w jednym miejscu porównać oferty spółek, w które warto inwestować”– mówi Iwona Sroka, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Warszawa wraz z Giełdą Papierów Wartościowych – będąc największym i najbardziej aktywnym rynkiem kapitałowym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zyskuje status regionalnego centrum finansowego. Tylko w ostatnich trzech latach 253 spółki zadebiutowały na warszawskiej giełdzie, a wartość tych ofert w porównaniu do reszty regionu była ponad czterokrotnie wyższa. W dniach lutym br. miesięcznik Euromoney uznał debiut Giełdy Papierów Wartościowych za jedno z najważniejszych wydarzeń 2010roku na europejskim rynku kapitałowym, przyznając tej transakcji – w uznaniu za jej przełomowy i globalny charakter – prestiżową nagrodę „CEE deal of the Year”.      

 „Niezmiernie cieszymy się z przyznanej nagrody. Potwierdza ona pozycję warszawskiej giełdy jako lidera w regionie Europy Środkowo–Wschodniej oraz jednego z głównych rynków kapitałowych w całej Europie” – mówi Ludwik Sobolewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.  

CEE IPO Summit to dwudniowa konferencja, podczas której reprezentanci spółek z Europy Środkowo-Wschodniej zapoznają się z aspektami procesu wejścia na giełdę oraz będą mogli nawiązać relacje z kluczowymi partnerami biznesowymi. Inwestorom natomiast dedykowane są dyskusje panelowe poświęcone wybranym sektorom gospodarki reprezentowanym przez spółki uczestniczące w szczycie, a także prezentacje najciekawszych spółek

„Polska, jako jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w regionie oraz dojrzały rynek kapitałowy, pełni rolę naturalnego gospodarza CEE IPO Summit. Jestem przekonany, że warszawska konferencja na stałe wejdzie do kalendarza najważniejszych wydarzeń inwestorskich w Europie.” – podsumowuje Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad.   

W CEE IPO Summit zaangażowane są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, największe banki inwestycyjne oraz renomowane kancelarie prawne, które wspierają spółki w procesie IPO. Wydarzenie wspierają również Miasto Stołeczne Warszawa i Ministerstwo Skarbu Państwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu