Przejdź do treści

Jedynie 20% polskich firm stać na agencję interaktywną

Według badań Millward Brown SMG/KRC aż 53% firm w Polsce nie ma własnej witryny internetowej. Natomiast badanie przeprowadzone wśród przedsiębiorców przez firmę Benhauer pokazuje, że jedynie 20% polskich firm może sobie pozwolić na profesjonalne usługi agencji interaktywnej lub zatrudnienie specjalisty ds. marketingu w Internecie. Z myślą o małych i średnich firmach, które chcą poprawić swoją obecność w Internecie stworzone zostały uproszczone narzędzia Online do samodzielnego marketingu w Google. ADmanago obsługuje linki sponsorowane a SEOmanago pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google.

Z obu systemów korzysta już ponad 1000 polskich firm. – Naszym celem było  maksymalne uproszczenie marketingu w Google. Dzięki naszym aplikacjom właściciel firmy nie musi uczyć się skomplikowanych zasad działania linków sponsorowanych i pozycjonowania. Ponad 90% wymaganej pracy jest wykonywane przez nasze aplikacje. Wierzymy, że prostota jest wartością dodaną dla przedsiębiorców.  – mówi Grzegorz Błażewicz, szef i właściciel firmy Benhauer, która stworzyła systemy ADmanago i SEOmanago.

Dynamicznie rosnąca liczba firm korzystających z ADmanago i SEOmanago świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego typu uproszczone aplikacje Online. Fakt skomplikowania marketingu w Google jest zauważany nawet przez samą firmę Google, która od niedawna oferuje klientom korzystającym z konta w Google bezpłatne porady specjalistów oraz zainwestowała kilka milionów USD w firmę Trada.com, oferując reklamodawcom dostęp do społeczności specjalistów reklamy w Google.

Usługi agencji reklamowych i interaktywnych zwykle kosztują od 10 do 20 % wartości budżetu kampanii i najczęściej dostępne są dla firm inwestujących minimum 250 zł na reklamę. Istnieją jednak firmy, których potrzeby reklamowe są znacznie mniejsze. To dla nich stworzone zostało ADmanago, które automatycznie obniża koszty kliknięcia nawet o 70% co potwierdzają testy portalu Webhosting.pl. SEOmanago natomiast umożliwia tanie uruchomienie projektu pozycjonerskiego. Dla każdej firmy, która wykupi system na rok z góry firma Benhauer dostarcza bezpłatnej konsultacji w zakresie optymalizacji strony WWW oraz doboru fraz do pozycjonowania.

75% użytkowników systemów ADmanago (www.admanago.pl) korzysta  z najprostszej wersji systemu z jedną reklamą i 5 frazami kluczowymi. Podobnie jest w przypadku systemu SEOmanago (www.seomanago.pl), w którym zdecydowana większość użytkowników korzysta z najprostszego pakietu z 5 frazami kluczowymi.

źródło/autor: Benhauer