IDMnet, 4clover i ZdrowieNet współpracują z witrynami InforNEXT

Serwisy: Wieszjak.pl, Prawnik.pl, Prawnikow.pl, Gotujmy.pl, Rynekmedyczny.pl oraz Commed.pl, należące do InforNEXT, rozpoczęły współpracę z siecią IDMnet oraz sieciami tematycznymi 4clover i ZdrowieNet. W ramach umowy IDMnet uzyskał prawo do sprzedaży części powierzchni reklamowej w serwisach InforNEXT, nie ma jednak wyłączności na obsługę witryn z tej grupy.

Wieszjak.pl to portal poradniczo-narzędziowy. Na jego stronach znajdują się liczne porady prawne, poradniki dotyczące prowadzenia firmy, wskazówki dla inwestorów oraz rady dotyczące stylu życia. Serwis podzielony jest na sekcje tematyczne, które dołączą do różnych pakietów IDMnet, takich jak: Biznes, Edukacja,Rozrywka, Motoryzacja. Dodatkowo sekcja Wieszjak.pl – zdrowie wzmocni pakiet 4_health sieci 4clover oraz Bazy i informacje medyczne sieci ZdrowieNet. Wieszjak.pl – kobieta dołączy do 4_beauty, a Wieszjak.pl – gotowanie – 4_taste sieci 4 clover.

Serwis kulinarny Gotujmy.pl skierowany jest do osób, które szukają gotowych przepisów na smaczne potrawy. Serwis zawiera bazę ponad 20 tysięcy przepisów dodawanych przez internautów, usystematyzowanych według przejrzystych kategorii m.in.: dania główne, dodatki do potraw, napoje, desery, przystawki, wypieki, dania wegetariańskie i dietetyczne. Gotujmy.pl wejdzie do portfolio sieci 4clover – pakiet 4_taste.

Rynekmedyczny.pl to niezależny portal o zdrowiu. Znajduje się tu stale uaktualniana baza poradni i placówek opieki medycznej w Polsce (220 000 rekordów). Portal to również zbiór najnowszych informacji ze świata medycyny oraz forum, na którym eksperci udzielają odpowiedzi na pytania użytkowników. Witryna wzbogaci sieć 4clover (pakiet 4_health) oraz ZdrowieNet (Bazy i informacje medyczne).

Commed.pl to jedno z większych w Polsce forów o tematyce medycznej. W serwisie internauci poszukują informacji o najczęstszych chorobach i dolegliwościach, a także sami dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu medycyny. Poziom merytoryczny forum jest bardzo wysoki. Liczna grupa lekarzy i ekspertów szczegółowo odpowiada na pytania użytkowników. Serwis dołączy do 4clover (4_health) oraz ZdrowieNet (Społeczności).

W związku z dołączeniem witryn Prawnikow.pl oraz Prawnik.pl, w sieci IDMnet utworzony został nowy pakiet premium Prawo. Serwisy wejdą również do pakietu Biznes. Prawnikow.pl/forum to serwis, który pomaga rozwiązać problemy prawne. Specjaliści udzielają porad dotyczących niemal wszystkich dziedzin prawa. Prawnik.pl to jedyny prawniczy portal środowiskowy, gdzie adwokaci, radcowie prawni, notariusze i inni prawnicy mogą przedstawić swoje sylwetki, wymienić swoje poglądy i dowiedzieć się o nowościach ze świata prawniczego.

Poza standardowymi formami reklamy, serwisy mają bogatą ofertę niestandardowych możliwości reklamowych. Badanie Megapanel PBI/Gemius listopad 2010 podaje następujące statystyki serwisów: Wieszjak.pl : 1 204 613 ru, 5 639 000 pv; Gotujmy.pl: 1 018 868 ru, 6 037 544 pv; Rynekmedyczny.pl: 730 826 ru, 4 199 397 pv; Commed.pl: 570 331; Prawnikow.pl: 316 189 ru, 1 161 389 pv, Prawnik.pl: 148 121 pv.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu