Avia Solutions Group została uznana w Rosji za najlepszą firmę z sektora MRO

Tytuł został przyznany za osiągnięcia należącej do grupy spółki FL Technics. Ponadto Gediminas Ziemelis został nominowany do tytułu „Człowiek Roku” w sektorze obsługi samolotów. Tytuły zostały przyznane przez Aviaport.ru, najbardziej opiniotwórczy rosyjski portal lotniczy, oraz magazyn „Vzlet”, które oceniały najważniejsze rosyjskie lotnicze wydarzenia oraz firmy w 2010 r.

„Chociaż Avia Solutions Group nie jest spółką dużą, patrząc z perspektywy rosyjskiej, ale dostarczane przez nią usługi mają istoty wpływ na rozwój rynku lotniczego w Rosji. Firma przyczynia się do szybszego rozwoju floty, szkolenia niezbędnego personelu oraz prawidłowego utrzymania statków powietrznych” – uzasadnia decyzję Aviaport.ru.

Rosyjscy eksperci rynku lotniczego podkreślają, że szybko rozwijająca się spółka FL Technics pomaga liniom lotniczym z Rosji i innych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw w poznawaniu samolotów produkowanych na Zachodzie.

– Możemy pochwalić się dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z samolotami produkowanymi na Zachodzie. W ciągu ostatnich dwóch lat udało nam się doprowadzić do sytuacji, że ok. 50 proc. napraw odbywa się w Wilnie, a reszta w naszych hangarach w Rosji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i w Polsce. Części zamienne są dostarczane z trzech centralnych magazynów. Obecnie firma zatrudnia specjalistów z 14 krajów. Cieszymy się, że możemy z powodzeniem stosować na ogromnym rynku rosyjskim. Udało nam się zdobyć nawet 30 proc. udziałów na rynku w niektórych segmentach. Liczba zachodnich samolotów w Rosji stale rośnie, a więc jest zapotrzebowanie na zapewnienie odpowiedniej obsługi dla nich. Rynek wymaga coraz większej liczby usług serwisowych, szkoleń dla pilotów, członków załóg oraz personelu obsługi – mówi Gediminas Ziemelis, prezes zarządu Avia Solutions Group.

Według Ziemelisa, Avia Solutions Group dostarcza pakiety usług i dzięki temu może obsłużyć wszystkie najpopularniejsze typy samolotów w Rosji i państwach sąsiadujących.

Na Litwie FL Technics świadczy usługi obsługi podstawowej dla samolotów Boeing 737, Boeing 737 NG, Boeing 757 i SAAB. W tym roku do oferty została dodana rodzina modelu Airbus A320. W 2011 r. spółka planuje uzyskać do 30 różnych certyfikatów, które pozwolą świadczyć usługi serwisowe, szkoleniowe oraz dostarczać wsparcie inżynieryjne dla nowych typów maszyn.

Oprócz firm z sektora MRO, Aviaport.ru i magazyn Vzlet nagrodziły także linie lotnicze, cywilne władze lotnicze, lotniska, producentów silników i inne firmy związane z lotnictwem.

źródło/autor: Egzo Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu