Ericpol – polska firma w globalnej czołówce outsourcingu

Ericpol, największy krajowy eksporter branży ICT, jako jedyna polska firma, znalazł się w rankingu 100 najlepszych firm outsourcingowych na świecie, w grupie określanej mianem „Rising Star”. Autorem dorocznego rankingu jest stowarzyszenie International Association of Outsourcing Professionals (IAOP).

IAOP po raz szósty ogłosiło wyniki rankingu najlepszych na świecie firm outsourcingowych i doradczych – The Global Outsourcing 100. Tegoroczne rozstrzygnięcie przedstawione zostało 21. lutego podczas IAOP’s 2011 Outsourcing World Summit w Indian Wells w Kalifornii. – Firmy znajdujące się na liście Global Outsourcing 100 są sprawdzonymi liderami branży oraz wschodzącymi gwiazdami tego biznesu. Są firmami, z którymi chce się nawiązywać partnerstwo w celu osiągania sukcesów i lepszych rezultatów outsourcingowych – powiedział przewodniczący IAOP Michael Corbett.

Ranking jest podstawowym źródłem wiedzy i referencji dla globalnych korporacji poszukujących partnerów w branży outsourcingu. W skład listy wchodzą przedsiębiorstwa z całego świata dostarczające usługi z obszarów BPO, KPO i usług doradczych

– To wielki sukces polskiej firmy – podkreśla Prezes Zarządu Ericpol Jan Smela. – W 20. rocznicę istnienia firmy znaleźliśmy się w gronie 100 znakomitych firm z całego świata. To doskonałe podsumowanie dotychczasowego dorobku Ericpola. Obecność na liście to wynik pracy naszych inżynierów połączony z olbrzymim zaufaniem klientów, którzy powierzają nam rozwój swoich produktów, często kluczowych dla rozwoju ich biznesu. Wszystko odbywa się w warunkach globalnej konkurencji, co znacznie podkreśla smak naszego sukcesu.

Ranking The Global Outsourcing 100 co roku otwierają największe światowe firmy, których zatrudnienie przekracza 100 tysięcy pracowników. Przy ustalaniu listy pod uwagę brany jest szereg kryteriów. Są to m.in. wielkość i wzrost wyników finansowych, liczba zatrudnionych, lokalizacje, w których świadczyło się usługi, efektywność kadry zarządzającej oraz referencje od klientów.

– Dzięki takiemu wyróżnieniu umacniamy rozpoznawalność naszej firmy, jako solidnego partnera wyspecjalizowanego w zaawansowanych technologiach. Pozycja „Wschodzącej Gwiazdy” rankingu TGO 100 bardzo wzmacnia naszą pozycję w oczach potencjalnych klientów. Ericpol posiada centra rozwojowe na Białorusi i Ukrainie, co sprawia, że zachowując standardy jakości na najwyższym poziomie 99,9999% niezawodności oprogramowania, posiadamy ofertę skutecznie konkurującą z firmami z Dalekiego Wschodu i całej Europy – mówi Dyrektor Generalny Ericpol, Paweł Szczerkowski.

Etapy ogłoszenia wyników rankingu The Global Outsourcing 100:

  • 21. lutego – ogłoszenie w kolejności alfabetycznej wszystkich stu firm obecnych w tegorocznym raporcie podczas IAOP’s 2011 Outsourcing World Summit w Indian Wells w Kalifornii.
  • 9. maja – publikacja rankingu z przydziałem miejsc w specjalnym dodatku do Fortune Magazine.

źródło/autor: Ericpol Telecom

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu