Chwytaj elementy życia

Ruszyła druga edycja prestiżowego konkursu na Fotoblog Roku 2011. Adresowany jest on do osób, które poprzez fotografowanie dzielą się z innymi swoimi emocjami, wrażeniami oraz spojrzeniem na świat. Do pierwszej edycji zgłosiło się ponad 500 autorów blogów, na które oddano łącznie 100 tys. głosów. Po raz drugi oficjalnym partnerem plebiscytu została firma Casio Exilim.

Blog to osobisty pamiętnik, natomiast fotoblog to coś więcej. Obraz może uzupełnić, bądź nawet zastąpić słowo. Autorzy niejednokrotnie przy pomocy jednej fotografii potrafią przedstawić historię, na opisanie której potrzeba wielu stron tekstu. Ponadto, fotoblogi stają się czymś na wzór portfolio autora, niejednokrotnie otwierając tym samym drogę do zawodowstwa.

W pierwszej edycji wzięło udział 500 autorów z całej Polski. Stronę konkursu obejrzało ponad pół miliona internautów. Zwycięzcą został blog „Moje Uniformy”, którego tematem przewodnim jest człowiek – jego kompleksy, uwarunkowania, radości, a wszystko w kontekście zwykłego ubrania.

Konkurs Fotoblog Roku 2011 potrwa do 15 września. Na autorów fotoblogów, które zdobędą najwięcej głosów czekają wartościowe nagrody. Firma Casio Exilim, jeden z głównych partnerów akcji, ufundowała najnowsze modele aparatów, w tym m.in. EX-H20G, EX-ZR10 i EX-FH25.

Strona konkursowa dostępna jest pod adresem: www.swiatobrazu.pl/fotoblog-roku-2011-22737.html

Wyłącznym dystrybutorem aparatów fotograficznych Casio Exilim na Polskę jest firma Zibi S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu