Wystartował ProjectThunder – narzędzie wspierające zarządzanie projektami on-line, pierwsze zintegrowane z aplikacją desktopową

Firma ITODO, specjalizująca się w dostarczaniu oprogramowania dla Internetu, udostępniła uniwersalne narzędzie ProjectThunder, które wspiera firmy w zarządzaniu projektami produkcyjnymi.

ProjectThunder jest zaawansowanym, a zarazem prostym w obsłudze narzędziem on-line, dzięki któremu można monitorować projekty i zadania, kontaktować się ze współpracownikami i klientami oraz mieć dostęp do plików i informacji z każdego miejsca. Wdrożenie rozwiązania ulepsza komunikację w firmie, daje większą kontrolę nad projektami i finansami, podnosi wydajność pracowników oraz pozwala w wygodny sposób gromadzić i wymieniać informacje. Mimo wielu zaawansowanych funkcji program jest w pełni intuicyjny i łatwy w obsłudze. Posiada czytelny interface z zaawansowanym systemem filtrowania interesujących nas informacji, a także dynamicznego generowania raportów w oparciu o szereg parametrów. Wszystkie potrzebne opcje są dostępne poprzez jedno kliknięcie myszką. Formularze zaprojektowano w taki sposób, aby wypełnianie ich nie zajmowało wiele czasu. Tworzenie projektów, ich etapów czy zleceń, a także wprowadzanie danych do systemu jest proste i szybkie. W ProjectThunder można w łatwy sposób dodawać, delegować i kontrolować zlecenia. Dodatkowo, aby ułatwić użytkownikom pracę narzędzie współpracuje z kalendarzem Google i z iGoogle.

Wyróżnikiem ProjectThunder jest DesktopThunder – pierwsza aplikacja desktopowa działająca na pulpicie, będąca przedłużeniem systemu i wzbogacająca go o nowe funkcje. Na co dzień użytkownicy nie muszą włączać programu w przeglądarce, ponieważ wiele czynności można wykonywać poprzez desktopową wersję. DesktopThunder jest ponadto rejestratorem rzeczywistego czasu pracy. Zbierane przez niego dane są automatycznie przekazywane do systemu ProjectThunder, gdzie na ich podstawie tworzone są raporty.

Oprócz podstawowych funkcji takich jak tworzenie i zarządzanie projektami, ich etapami oraz zadaniami ProjectThunder pozwala m.in. na generowanie szczegółowych raportów budżetowych i wydajnościowych. Umożliwia współpracę z klientami i freelancerami z zachowaniem poufności informacji wewnętrznych. W programie znajdują się wszystkie potrzebne do współpracy informacje, m.in. o projektach i zleceniach, użytkownikach i klientach. W zakładce użytkownicy można w łatwy sposób sprawdzić do jakich grup projektowych należy dany pracownik, czy aktualnie przebywa na urlopie, w jakich godzinach pracuje, czy jest dostępny on-line etc.

Narzędzie ProjectThunder jest uniwersalne, ponieważ wszystkie jego formularze można uzupełniać o nowe, potrzebne użytkownikom pola. Codzienną pracę ułatwia Dashboard, który jest interaktywną tablicą pomagającą użytkownikowi zaplanować pracę każdego dnia. Dzięki wykorzystaniu formy wykresu i kolorów informacje są czytelne i łatwe w odbiorze. Wkrótce do programu zostanie dodana kolejna funkcjonalność w postaci interaktywnej tablicy do komunikowania się – DrawingThunder.

Korzystanie z narzędzia jest w pełni bezpieczne dzięki wykorzystaniu szyfrowanego połączenia SSL oraz regularnemu tworzeniu kopii zapasowych zgromadzonych danych. ProjectThunder jest sprzedawany on-line, w modelu SaaS (Software as a Service) i jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym.

W ofercie znajdują się cztery warianty oprogramowania, w tym jeden darmowy dedykowany dla nowych inicjatyw, firm kilkuosobowych czy freelancerów. Większe firmy mogą korzystać z wersji Standard, natomiast dla dużych przedsiębiorstw dedykowana jest wersja nielimitowana Corporation lub nieco mniejsza Business. Z narzędzia ProjectThunder mogą korzystać między innymi agencje reklamowe i interaktywne, firmy konsultingowe, kancelarie, biura rachunkowe, firmy budowlane i wiele innych przedsiębiorstw. Rozwiązania tego typu sprawdzają się także w pracy nad projektem naukowym. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.project-thunder.pl.

Stworzenie oprogramowania ProjectThunder zostało współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu