Rozlicz swój PIT na Facebook’u

Od 16 lutego 2011 roku, osoby rozliczające się z fiskusem, mogą skorzystać z darmowej aplikacji do rozliczeń podatkowych w wersji zintegrowanej z platformą Facebook. Po zalogowaniu się na swoje konto w portalu społecznościowym, wybraniu aplikacji pitroczny.pl oraz zaakceptowaniu regulaminu, narzędzie jest gotowe do użycia.

Za pomocą bezpłatnej aplikacji do rocznych rozliczeń podatkowych przez internet, dostępnej na Facebook’u (http://apps.facebook.com/pitroczny), można szybko i łatwo wypełnić swój PIT online oraz wysłać e-deklarację do urzędu skarbowego – bez wychodzenia z domu.

To użyteczne narzędzie zostało przygotowane przez zespół specjalistów IT wrocławskiej firmy Power Media S.A. Jego twórcy mocny nacisk położyli na szybkość, wygodę oraz intuicyjność użytkowania aplikacji. W prawidłowym wypełnieniu deklaracji podatnikowi pomaga system podpowiedzi, które prowadzą użytkownika przez cały proces uzupełniania formularza PIT. Dzięki zastosowanym ułatwieniom, wypełnienie deklaracji podatkowej zajmuje średnio jedynie 15 minut.

Z aplikacji pitroczny.pl w wersji zintegrowanej z platformą Facebook mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które przy rozliczeniu za 2010 rok będą wypełniały deklaracje: PIT-36, PIT-36-L, PIT-37, PIT-38 bądź PIT-39. Każdą z tych deklaracji, po wypełnieniu, można przesłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną w formie e-deklaracji. Co niezwykle istotne, nie ma konieczności posiadania drogiego kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Aplikacja zweryfikuje wiarygodność podatnika za pomocą sześciu osobistych cech (m.in. numeru NIP czy kwoty przychodu z zeznania podatkowego za 2009 rok). Funkcjonowanie aplikacji jest zgodne z wytycznymi ministerialnymi. Tym samym, po wysłaniu e-deklaracji użytkownik otrzyma identyfikator złożonego dokumentu, za pomocą którego sprawdzi czy jego PIT został poprawnie przetworzony (Urzędowe Poświadczenie Odbioru – UPO).

źródło/autor: Power Media

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu