PDA Codemedia S.A. wzrosły w debiucie na NewConnect o 84% procent

Prawa do akcji spółki Codemedia, która świadczy usługi w ramach zakupu czasu i przestrzeni w internecie oraz działań direct response, kosztowały na otwarciu 40,55 PLN, co stanowiło wzrost o 84% w stosunku do ceny emisyjnej. Autoryzowanym Doradcą spółki jest Capital One Advisers.

Codemedia S.A. to 207. spółka notowana alternatywnym rynku GPW i 23. debiutant na NewConnect od początku roku. Do obrotu zostało wprowadzonych 50 000 PDA serii B, które stanowią ok. 5% kapitału zakładowego spółki. W czasie pierwszego notowania wartość PDA Codemedia S.A. osiągnęła cenę nawet 48 PLN, co oznaczało wzrost o ponad 117%.

Debiut na NewConnect pozwolił nam nie tylko na pozyskanie dodatkowego kapitału na rozwój dotychczasowej działalności, ale również uwiarygodnił nas w oczach naszych klientów i kontrahentów. Fakt, że jesteśmy już spółką publiczną, motywuje nas dodatkowo do podejmowania kolejnych wyzwań, przybliżających Codemedia do zdobycia pozycji lidera na rynku. – komentuje Sławomir Kornicki, Prezes Zarządu Codemedia S.A.

W ramach oferty prywatnej spółka pozyskała ponad 1,1 mln PLN. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie inwestorów, w trakcie trwania oferty dokonano ponad 90-procentowej redukcji zapisów. Pozyskane środki spółka przeznaczy na działania związane z rozbudową portfolio usług i produktów uzupełniających ofertę w obszarach dotychczas obsługiwanych. W najbliższym czasie Codemedia S.A. zamierza skoncentrować się na budowie i rozwoju własnej platformy do realizacji projektów w ramach marketingu afiliacyjnego, która umożliwi spółce bezpośrednią współpracę z wydawcami w modelu wynagrodzenia za sukces. Cele strategiczne Codemedia S.A. na lata 2011-2016 zakładają również rozwój narzędzi analitycznych i optymalizacyjnych.

Codemedia S.A. to 15. Spółka wprowadzona na NewConnect przez Capital One Advisers.

Sukces debiutu Codemedia dowodzi, że rynek NewConnect cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma kolejnymi podmiotami zainteresowanymi wejściem na alternatywny rynek warszawskiej GPW. – mówi Anna Domeredzka, Członek Zarządu Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy Codemedia S.A., najlepszego doradcy wg rankingu magazynu Forbes. – Wierzymy, że także następne prowadzone przez nas projekty spotkają się z dużym zainteresowaniem inwestorów – dodaje.

źródło/autor: Capital One Advisers

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu