Pożyczaj wirtualne pieniądze i wygraj iPada – BIG InfoMonitor uruchamia na facebooku grę edukacyjną „Zarabiaj na informacji”

W ramach kolejnej odsłony swojej kampanii edukacyjnej BIG InfoMonitor uruchomił grę „Zarabiaj na informacji”. Od dziś użytkownicy serwisu społecznościowego Facebook mogą na profilu BIG InfoMonitor pożyczać i odzyskiwać wirtualne pieniądze. Przez najbliższe dziesięć tygodni najlepsi gracze powalczą o nagrodę główną – iPada i liczne nagrody dodatkowe. Oprócz rozrywki, gra ma dostarczyć użytkownikom podstawowych informacji o działalności Biura Informacji Gospodarczej.

Gra „Zarabiaj na informacji” od dziś dostępna jest w serwisie facebook.com na profilu BIGpl (http://www.facebook.com/bigpl). Gracze, którzy stają do rozgrywki na wejściu otrzymują 10.000 (wirtualnych) złotych, które mogą dowolnie pożyczać wybranym wirtualnym postaciom. Nie mają jednak gwarancji, że pożyczone kwoty do nich wrócą. Trzeba więc starannie wybierać osoby, którym powierza się swoje pieniądze. Charakterystyki postaci pożyczkobiorców oparte są na wynikach raportu InfoDług, przygotowywanego cyklicznie przez BIG InfoMonitor. Publikacja dostarcza informacji o profilu polskich dłużników w podziale na wiek, płeć, miejsce pochodzenia. Warto więc sięgnąć do raportu dostępnego na profilu BIG.pl, zanim powierzy się komuś swoje pieniądze. Jeśli ich odzyskanie okaże się trudne, z pomocą przyjdzie BIG InfoMonitor, z którego od niedawna, za sprawą nowej ustawy o BIG, mogą korzystać konsumenci.

Przez najbliższe dziesięć tygodni najlepsi gracze mają szanse wygrać nagrody. Zwycięzcy tygodniowych rozgrywek otrzymają pendrive’y i koszulki. Gracz, który od dziś do 24 kwietnia osiągnie najlepszy wynik tygodniowy wygra iPada.

„To kolejna odsłona naszej akcji edukacyjnej pokazującej, jak działa Biuro Informacji Gospodarczej.” mówi Anna Szczepkowska koordynująca projekt ze strony BIG InfoMonitor. „Nie wszyscy wiedzą, że każdy konsument może sprawdzić firmę w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor i że w razie kłopotów z odzyskaniem swoich pieniędzy od firmy lub innego konsumenta może, przekazując jego dane do rejestru, znacznie zwiększyć szanse na ich odzyskanie.”

BIG InfoMonitor jest jedynym z Biur Informacji Gospodarczej w Polsce, współpracującym ze Związkiem Banków Polskich (ZBP) oraz Biurem Informacji Kredytowej (BIK). Prowadzi Rejestr Dłużników BIG – przyjmuje, przechowuje oraz udostępnia informacje o zadłużeniu konsumentów i przedsiębiorców.

Graficznym opracowaniem gry i jej całościowym wdrożeniem zajął się zespół Irka Różyckiego z UV Design.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu