Nowe systemy dachowe Trane Voyager już dostępne

Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand – wiodącego światowego dostawcy systemów i rozwiązań komfortu – prezentuje nową serię systemów dachowych Voyager ™ I, II i III o zakresie mocy 15-165 kW.

Nowe systemy Voyager oferują większą moc i zapewniają większe oszczędności energii i kosztów operacyjnych przy zastosowaniach w sklepach detalicznych, supermarketach, hurtowniach, fabrykach oraz innych zakładach handlowych i przemysłowych. W ramach kontynuacji zobowiązania firmy Trane do zwiększania wydajności energetycznej i stosowania rozwiązań ekologicznych, w nowych systemach zastosowano czynnik chłodniczy R410A.

Wymiary oraz zakres przepływu powietrza w nowych systemach Voyager pozostają niezmienione, co zapewnia bezproblemową wymianę urządzeń wykorzystujących wycofywane czynniki chłodnicze.

Urządzenia dachowe o zakresie mocy od 35 do 160 kW oferowane są z udoskonaloną funkcją odzysku ciepła. Zastosowanie tej technologii umożliwia ograniczenie strat świeżego powietrza/ciepła wylotowego oraz zapewnia niższy stopień poboru mocy przez sprężarkę, jednocześnie oferując korzyści płynące z opcji „free-coolingu”. .

Dzięki zastosowaniu systemu dwupaliwowego, Voyager o mocy od 35 do 160 kW może pracować jako urządzenie hybrydowe, łącząc funkcje systemu chłodząco-grzejnego z palnikiem gazowym zapewniającym dodatkowe ciepło.

W celu optymalizacji zużycia energii elektrycznej, urządzenie automatycznie przełącza się z grzania termodynamicznego na grzanie gazowe, w zależności od temperatury zewnętrznej, zapewniając wybór źródła energii pomiędzy energią elektryczną a gazem ziemnym.

Urządzenie Voyager w wersji 70 do 160 kW opcjonalnie oferuje kondensacyjny (przy częściowym obciążeniu) palnik gazowy o wydajności grzewczej pomiędzy 30 a 100 procent w zależności od potrzeb danego budynku.

Ta technologia zapewnia do 105% wydajności i bezproblemową pracę przy zredukowanych cyklach rozruchu/wyłączenia dla zmniejszenia zużycia gazu.

“Systemy Trane Voyager o mocy 15-165 kW oferują wybór technologii,stanowiących odpowiedź na potrzeby klienta w dziedzinie chłodzenia i ogrzewania oraz zapotrzebowanie na energooszczędność,” powiedział Franck Biegalke, kierownik stosowanych systemów zintegrowanych dla firmy Trane w rejonie Europy, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Afryce. “Urządzenia posiadają jeden z najwyższych współczynników wydajności w swojej klasie i umożliwiają łatwe prześledzenie kosztów operacyjnych i bezproblemową integrację z systemami zarządzania budynkami.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu