Konkurs na najlepszą aplikację w GG.pl rozstrzygnięty

Ponad 350 aplikacji zostało przysłanych na konkurs serwisu społecznościowego GG.pl. Konkurencja była tak duża, że jury wytypowało i nagrodziło 6 najlepszych prac. Ich autorzy otrzymają pozaregulaminowo po 5 tysięcy złotych. Jury zadecydowało jednocześnie, że główna nagroda – 30 000 złotych – nie zostanie przyznana. Nagrodzono 2 i 3 miejsce. Konkurs został ogłoszony w październiku. Każdy mógł napisać i zgłosić aplikację do serwisu GG.pl, zintegrowanego z komunikatorem Gadu-Gadu.

Prace były testowane zarówno przez użytkowników GG.pl, jak i przez ekspertów z jury (dziennikarze prasy komputerowej i specjaliści z GG Network).

Na podstawie zebranych w styczniu statystyk i opinii jury wyłonionych zostało sześć najlepszych projektów w następującej kolejności: „GG Landia” (II miejsce), „Zwierzaczki” (III miejsce), „Fotowarszawa”, „Muzykoteka”, „Kto się w Tobie kocha” i „Typerka”. Ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5 000 złotych każdy. Organizator konkursu skontaktuje się z autorami nagrodzonych prac niezwłocznie.

– Trudną decyzję o nieprzyznaniu głównej nagrody (zgodnie z punktem II. 7. Regulaminu konkursu dla developerów) podjęliśmy z uwagi na bardzo wyrównany poziom rywalizujących ze sobą aplikacji i to, że niestety żadna z nich nie spełniła wszystkich pokładanych w zwycięskim projekcie oczekiwań – mówi Zbigniew Pieńkowski, CIO w GG Network S.A., organizatora konkursu.

Jury w składzie: Łukasz Łopuszański (redakcja Software Developer’s Journal), Paweł Bijata (redakcja PC Format), Marek Soból (CPO w GG Network S.A.), Zbigniew Pieńkowski (CIO w GG Network S.A.), Marcin Jagodziński (bloger, twórca serwisu Blip.pl) postanowiło jednak szczególnie nagrodzić dwie aplikacje, które mają największy potencjał do rozwoju. Są to gry „GG Landia” i „Zwierzaczki”. Ich autorzy – poza nagrodą pieniężną w wysokości 5 000 złotych – otrzymają dodatkowo iPady.

Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych aplikacji:

Drugie miejsce zajęła gra społecznościowa „GG Landia” http://www.gg.pl/#apps/gglandia – autor otrzymuje regulaminowo w nagrodę modnego iPad-a oraz dodatkowo 5 000 złotych!

Trzecie miejsce zajęła gra „Zwierzaczki” http://www.gg.pl/#apps/zwierzaczki – nagroda: iPad oraz 5 000 złotych

Jury postanowiło także nagrodzić poniższe projekty, poza regulaminem:

„Fotowarszawa” http://www.gg.pl/#appcatalogue/app/fotowarszawa/ – nagroda: 5 000 złotych

„Muzykoteka” http://www.gg.pl/#apps/muzykoteka – nagroda: 5 000 złotych

„Kto się w Tobie kocha” http://www.gg.pl/#appcatalogue//app/kto_sie_w_tobie_kocha/ – nagroda: 5 000 złotych

„Typerka” http://www.gg.pl/#apps/typerka/ – nagroda: 5 000 złotych

Gratulujemy!

Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do tworzenia kolejnych aplikacji, które pokochają miliony użytkowników GG.pl.

Patroni konkursu: Software Developer’s Journal, PC Format, Dziennik Internautów, Blip.pl

http://dev.gg.pl/konkurs

www.gg.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu