ZFPR patronem Akademii Sztuk Komunikacji

Związek Firm Public Relations (ZFPR) objął patronatem Akademię Sztuk Komunikacji (ASK), szkołę dla doświadczonych PR-owców, utworzoną przez agencję ALERT MEDIA Communications przy współpracy ze Szkołą Nauk Społecznych IFiS Polskiej Akademii Nauk. Tym samym ZFPR uzyskuje status współorganizatora w pierwszym w Polsce projekcie poszerzającym kompetencje praktyków PR. Kurs ASK jest rekomendowany przez ZFPR jako kontynuacja organizowanych przez Związek zajęć polskiej edycji London School of PR. Pierwszy kurs ASK rusza już 8. marca.

Akademia Sztuk Komunikacji to nowatorski projekt, który umożliwi doświadczonym PR-owcom podwyższanie kompetencji. Proces edukacji w Akademii rozpoczyna się tam, gdzie inne szkoły PR kończą nauczanie. Zajęcia w ASK prowadzą znani i cenieni eksperci, reprezentanci dziedzin, które pozwolą słuchaczom uzupełnić wiedzę stricte branżową, ale także z zakresu dziedzin pokrewnych PR. Swoim know-how dzielić się będzie między innymi prof. Andrzej Rychard, prof. ndzw. dr hab. Maciej Karwowski, Mariusz Sokołowski, Grzegorz Miecugow, Maciej Budzich „Mediafun”, Konrad Ciesiołkiewicz, Katarzyna Kolenda-Zaleska i Adam Łaszyn. Uruchomienie Szkoły było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, przeznaczonych na wspieranie innowacyjnej gospodarki.

„ASK wytycza nową ścieżkę rozwoju dla czynnych PR-owców, dlatego z przyjemnością przyłączamy się do tej inicjatywy, która wzbogaca branżową ofertę szkoleniową. ZFPR to organizacja, która dba o jakość usług świadczonych przez agencje zrzeszone, a nie sposób poszerzać kompetencji bez rzetelnej edukacji” – powiedział Paweł Trochimiuk, Prezes Zarządu Związku Firm Public Relations i dodał: – „Ponadto absolwenci London School of Public Relations często pytali nas, gdzie mogą dowiedzieć się jeszcze więcej, gdzie mogą kontynuować wysokiej renomy zajęcia LSPR. Teraz polecamy im Akademię Sztuk Komunikacji”.

„Skuteczny PR-owiec ma wyostrzone zmysły: uważnie słucha, wnikliwie obserwuje i wgryza się w każdy temat, nad którym pracuje. W czasach smartfonów i błyskawicznie rozwijającej się potęgi mediów społecznościowych specjalista PR musi wznieść się na wyżyny czujności, sprawności i reagować jeszcze szybciej, bo przewagę konkurencyjną zdobywają dziś przedsiębiorstwa stosujące innowacyjne public relations. Chłonny, otwarty umysł i chęć rozwoju to nieodzowne cechy profesjonalisty. Dlatego cieszę się, że mamy wsparcie ZFPR-u i nareszcie możemy wystartować z projektem ASK, który pozwoli czynnym PR-owcom poszerzyć kompetencje w obszarach, które są niezbędne na wyższych szczeblach wtajemniczenia w tym zawodzie” – powiedział Adam Łaszyn, założyciel i dyrektor programowy ASK.

Ruszająca 8. marca, pierwsza edycja kursu ASK odbywać się będzie w trybie popołudniowym – co tydzień we wtorki w godzinach popołudniowych. Koszt kursu popołudniowego wyniesie 5.000 PLN brutto. Kwota ta, w przypadku słuchaczy indywidualnych nie obciąża obowiązującym od 2011 23% podatkiem VAT od usług szkoleniowych. Podmioty VAT-owskie, mogą sobie od tej kwoty odpisać VAT za pracowników zgłoszonych do ASK.

W maju natomiast rozpocznie się pierwszy kurs intensywny – zajęcia w 4 weekendy. Koszt kursu intensywnego to 6.150 PLN, czyli 5.000 PLN + VAT.  

Dla agencji zrzeszonych w ZFPR i absolwentów LPSR, a także dla pracodawców opłacających szkolenia swoim pracownikom przewidziane są rabaty na oba kursy. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie www.ask.edu.pl.

Środki pozyskane z Unii Europejskiej pozwoliły organizatorom przygotować profesjonalne zaplecze logistyczne do przeprowadzenia szkoleń i warsztatów. Dodatkowo słuchacze ASK będą mieli dostęp do e-learningowej platformy z największą w Polsce bazą multimedialnej wiedzy z zakresu PR, która pozwoli uczestnikom odświeżyć podstawy, a także usystematyzować nowo nabyty know-how. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk i pomieszczeniach ASK w Warszawie.

źródło/autor: Związek Firm Public Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu