Krzysztof Lorant Product Managerem Hitachi Data Systems

Krzysztof Lorant, od 11 lat pracujący w branży macierzy dyskowych, z dn. 1 lutego 2011r. objął stanowisko Hitachi Data Systems Product Manager. Będzie w Avnet odpowiadał za wsparcie sprzedaży produktów i rozwiązań pierwszego z brandów w niedawno utworzonej, a na dniach rozszerzonej o ofertę nowych vendorów, grupie Storage & SAN.

Na stanowisku HDS Product Manager, poza wsparciem i rozwojem sprzedaży produktów i rozwiązań HDS, Krzysztof Lorant będzie miał za zadanie budować świadomość partnerów handlowych oraz klientów końcowych na temat dostępnych, zaawansowanych rozwiązań składowania danych oraz rozwiązań firmy SilverPeak, której to nowatorskie produkty i rozwiązania są aktualnie dostępne również w kanale HDS. Dodatkowo, będzie prowadził warsztaty i szkolenia związane z rozwijającymi się technologiami składowania i archiwizacji danych oraz aktywnie wspierał działania promocyjne na rzecz nowych technologii rozwiązań HDS. Będzie także brał czynny udział w procesie projektowania zaawansowanych rozwiązań składowania danych, ich archiwizacji oraz zarządzania cyklem życia informacji.

Krzysztof Lorant z rozwiązaniami storage ma do czynienia od 2000r., pracując na stanowiskach technicznych, handlowych i kierowniczych. Zaczynał od współpracy z Hitachi Data Systems, kiedy macierze tego producenta, znane pod marką Comparex Tetragon 2×00, były w Europie dostępne jedynie za pośrednictwem Comparex. W ciągu 11 lat pracy w firmach o charakterze integracyjnym oraz dostarczających kompleksowe rozwiązania do klientów końcowych – Comparex, BiG Vent, Bull Polska, a ostatnio COPI, miał okazję współpracować z niemal każdym producentem storage (m.in.: HDS, IBM, EMC, NetApp). Krzysztof Lorant może się pochwalić bardzo dużym doświadczeniem w zakresie rozwiązań dyskowych, backupowych, sieci SAN oraz rozwiązań klasy disaster recovery.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu