Flirtują i oświadczają się za pośrednictwem maila

W tym roku Walentynki wypadają w dzień, który nie kojarzy się z wzniosłymi uczuciami. Część zakochanych Europejczyków spędzi większą część poniedziałku w pracy lub na uczelni. Przed wieczornym spotkaniem wielu z nich będzie skracało sobie czas oczekiwania pikantnymi mailami do swoich połówek. To powszechna praktyka, która swoje apogeum osiąga właśnie w dniu Świętego Walentego. Tak przynajmniej wynika z międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez firmę Microsoft.

Wiele osób czuje się komfortowo flirtując i wyrażając uczucia przez e-mail, wiedząc, że poczta elektroniczna zapewnia dyskrecję. Ankieta, w której wzięło udział 10 000 osób z 14 krajów europejskich oraz z Izraela, pokazała, że prawie połowa respondentów (48%) wymienia miłosne maile ze swoją połówką, by podtrzymać bliskość w ich związku.

Jak się okazało, poczta elektroniczna jest też doskonałym medium do wyznawania miłości. Do takiej formy wyrażania uczuć przyznał się co piąty respondent (19%). Za pośrednictwem e-maila oświadczyło się 9% ankietowanych, a 18% w ten sposób wyraża swoją namiętność, przesyłając romantyczne albo pikantne zdjęcia. Co piąty badany przyznał się też do dzielenia się fantazjami ze swoim partnerem za pośrednictwem poczty elektronicznej.

„Poczta elektroniczna bezpodstawnie jest uważana za bezosobowy sposób komunikacji w porównaniu do rozmowy telefonicznej. Jak dowodzą wyniki ankiety, wielu internautów wykorzystuje ten środek komunikacji do dzielenia się swoimi uczuciami i intymnymi przeżyciami,” – mówi Michał Kostrzewa z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny za rozwój platformy Windows Live oraz usługi pocztowej Hotmail w Polsce. – „Z nową pocztą Hotmail, wysyłanie czy udostępniane sobie prywatnych zdjęć lub filmików wideo może uatrakcyjnić miłosne listy wysłane w dniu Świętego Walentego i wielu innych sytuacjach.”

Wyniki ankiety przyniosły również kilka zaskakujących wniosków. 68% badanych Izraelczyków ujawniło swoje skryte uczucia do współpracownika lub kolegi ze studiów właśnie za pomocą e-maila.

Dla porównania, średnia w pozostałych państwach wyniosła 21%. Ponad połowa respondentów z Belgii, Danii, Estonii, Włoch i Rosji przyznała się do wysłania pikantnego maila do kogoś innego niż ich partner, a 75% Hiszpanów zachowuje miłosne maile od swoich partnerów. Hiszpanie są bardziej sentymentalni niż mieszkańcy pozostałych państw, w których przeprowadzono badanie, gdzie średnia wyniosła 51%.

Na tle Europy Polacy okazują się być tradycjonalistami, preferującymi osobiste spotkania.

W Walentynki miłosne wiadomości ukochanym wysyła 25% Polaków, co jest nieco powyżej średniej europejskiej. Mniej ważną dla Polaków okazją do wysyłania romantycznych maili są urodziny partnera (19%). Tylko 37% z nich wysłało pikantne wiadomości do ukochanych osób, a 28% przesyła też zdjęcia i maile zawierające fantazje seksualne. Prawie jedna piąta pisze je w miejscu pracy, a dla 47% to forma podtrzymania wzajemnej fascynacji. Jedna trzecia wśród prawie 1900 ankietowanych Polaków zachowuje miłosne maile od partnera, a od byłego partnera – 26%. Co intrygujące, aż 31% zawiązuje romans z nieznajomym poznanym w Sieci.

Miłość w miejscu pracy

Aż 21% wszystkich respondentów przyznało się do flirtowania przy pomocy maila z współpracownikami. Wśród nich są też tacy, którzy romansując zapominają o zdrowym rozsądku: 17% wykorzystuje do tego e-maile pracownicze, a 8% zostało przyłapanych na wysyłaniu takich listów w godzinach pracy.

Komunikowanie się z ukochanymi online

Poczta Hotmail, kierując się nie tylko potrzebami zakochanych użytkowników znacznie unowocześniła swoje usługi, by ułatwić kontaktowanie się z tymi, na których nam najbardziej zależy. W Walentynki zakochanym może przydać się kilka funkcji, które pozwolą na wysyłanie gorących maili.

  • Quick View – Szybki sposób na sprawdzenie otrzymania wiadomości od ukochanej osoby lub przyjaciół, zmian na portalach społecznościowych, przypomnień o spotkaniach i urodzinach. Quick View pozwala także na szybkie zapoznanie się z załącznikami wiadomości bezpośrednio z maila. Za pomocą jednego kliknięcia można przejść do maili, do których załączone są dokumenty, zdjęcia i pliki wideo, lub do tych, które są oflagowane jako ważne.
  • Filtry – Przy pomocy jednego kliknięcia można przekierować wszystkie walentynkowe maile od wybranego kontaktu do specjalnego folderu. Podobnie można zrobić z powiadomieniami z portali społecznościowych takich jak Facebook. Nie potrzeba specjalnych ustawień. Wybierając tę opcję można również nie wychodząc z folderu wrócić do wcześniejszych maili wysłanych spod wybranego adresu.
  • Przegląd konwersacji z 14 lutego – Nowa poczta Hotmail pozwala na łączenie i śledzenie całej konwersacji, zamiast przebijania się jedynie przez jej strzępy.
  • Alias Hotmail – Pozwala na tworzenie wielu adresów w ramach jednego konta Hotmail. Pozwala to na tworzenie prywatnego, ukrytego adresu przeznaczonego tylko dla ukochanej osoby.
  • Aż do 10 GB załączników – Zakochani mogą przesyłać romantyczne zdjęcia, bez obawy przed zapchaniem skrzynki partnera. Hotmail jest zintegrowany z darmowym internetowym dyskiem SkyDrive, dzięki czemu można wysłać nawet 200 zdjęć po 50 MB każde (razem 10 GB) w jednej wiadomości.
  • Walentynkową wiadomość wysłana z IM lub SMS – Z nową pocztą Hotmail można łatwo sprawdzić, kto jest online i komunikować się za pomocą komunikatora Messenger, a nawet wysłać miłosnego SMS na telefon ukochanej osoby, gdy ta jest niedostępna. Wszystko bez wychodzenia z poczty Hotmail.

Jeszcze dzisiaj dołącz do grona użytkowników najlepszej poczty elektronicznej na świecie: pocztahotmail.pl!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu