DTZ umacnia swoją pozycję lidera na rynku usług property management w Polsce

Firma DTZ kolejny rok z rzędu została wybrana firmą roku w zakresie usług property management.

Ta prestiżowa nagroda przyznawana przez międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą specjaliści z różnych sektorów rynku nieruchomości to skutek dynamicznego wzrostu spółki, która tylko na przestrzeni ostatnich miesięcy przejęła w zarządzanie 10 centrów handlowych w tym jeden z najbardziej prestiżowych obiektów handlowych w Polsce – Złote Tarasy zlokalizowane w ścisłym centrum Warszawy. Nagroda ta to również podkreślenie niezagrożonej pozycji DTZ jako lidera wśród niezależnych zarządców nieruchomości w Polsce.

W Polsce pod zarządem DTZ znajduje się 41 nieruchomości handlowych, biurowych i magazynowych, co w sumie stanowi ok. 2 milionów metrów kwadratowych powierzchni. Nieustający wzrost spółki w obszarze usług property management to zasługa najwyższej klasy specjalistów działających pod zarządem Michała Muca, dyrektora zarządzającego działu property and asset management w DTZ w Polsce.

Nasze działania ukierunkowane są przede wszystkim na dostarczanie najwyższej jakości usług dla naszych klientów i to zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i najemców powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, a także klientów obiektów handlowych pozostających pod zarządem DTZ – mówi Michał Muc. Skupiamy się na maksymalizacji wartości nieruchomości w długim okresie czasu. Osiągamy to poprzez optymalizację zarządzania wszystkimi obszarami związanymi z funkcjonowaniem danej nieruchomości: od kwestii technicznych i obniżenia kosztów eksploatacji danego obiektu aż po marketing. Takie globalne podejście służy poprawie wartości bieżących strumieni pieniężnych generowanych przez dany obiekt, a w konsekwencji prowadzi do wzrostu wartości nieruchomości w długim czasie – dodaje.

Nad długoterminowym wzrostem wartości danego obiektu pracuje nie tylko dział usług property management. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają nas koledzy z pozostałych linii biznesowych funkcjonujących w ramach struktur DTZ w Polsce i na świecie: działu inwestycji, gruntów i doradztwa hotelowego, działu wycen, działu doradztwa i badań rynkowych oraz działu doradztwa inwestycyjno-budowlanego. Wspierają nas także specjaliści z działów powierzchni handlowych, biurowych, magazynowych i logistyki. Wszyscy razem pracujemy nad maksymalizacją wartości aktywów posiadanych przez naszych klientów. Takie zintegrowane podejście i wspólną pracę różnych działów nad maksymalizacją wartości dla naszych klientów nazywamy w DTZ: Bringing You the Power of One. Korzystając z usług jednego działu nasi klienci mają dostęp do najlepszych specjalistów i globalnego know-how DTZ ze wszystkich sektorów rynku, co umożliwia im optymalizację portfela posiadanych nieruchomości – podsumowuje Michał Muc.

Proces przyznawania nagrody w konkursie CEE Retail Awards jest nadzorowany przez niezależną firmę audytorską Ernst & Young. Organizatorem konkursu jest Europaproperty.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu