Samsung prezentuje nowy dwurdzeniowy Galaxy Tab 10.1

Samsung Electronics zaprezentował dziś najnowszy model ze swojej rodziny tabletów – Galaxy Tab 10.1. Urządzenie to wyposażono w wyświetlacz TFT o przekątnej 10,1 cala oraz system operacyjny Android 3.0. Galaxy Tab 10.1 jest przeznaczony dla wszystkich aktywnych osób, które poszukują urządzenia oferującego funkcjonalności dzisiejszych laptopów i smartfonów, będącego dopełnieniem ich prywatnego i zawodowego życia. 

Galaxy Tab 10.1 został zaprojektowany tak, aby nadążał za szybkim tempem życia. Sprawne wykonywanie wielu zadań w tym samym czasie zapewnia dwurdzeniowy procesor ARM Cortex. Tablet wyposażono też w najnowszą wersję systemu operacyjnego Android 3.0 Honeycomb która pozwala zarówno na szybkie i efektywne wykonywanie wielu skomplikowanych zadań, jak też gwarantuje najwyższej klasy rozrywkę – filmy wyświetlane w formacie DivX w rozdzielczości HD i świetnej jakości dźwięku.

– To kolejne, zaprezentowane przez Samsunga, innowacyjne urządzenie, łączące w sobie możliwość przechowywania wielu rodzajów treści i udostępniania ich użytkownikowi w atrakcyjny sposób – powiedział DJ Lee, Executive Vice President and Head of Sales & Marketing Samsung Electronics – Galaxy Tab 10.1 to odpowiedź na obserwowane coraz częściej przenikanie się życia prywatnego i zawodowego. Dzięki temu tabletowi możliwe jest jednoczesne wykonywanie zadań związanych z pracą, jak też czerpanie radości z komunikacji ze znajomymi i rodziną.

Wyświetlacz o przekątnej 10 cali oraz rozdzielczości 1280×800 pikseli gwarantuje perfekcyjny obraz – idealny do czytania książek, oglądania filmów czy oddawania się filmowej akcji. Dopełnieniem ekranu są dwa głośniki, zapewniające wysoką jakość dźwięku przy odtwarzaniu utworów muzycznych i filmów. W tablet wbudowano także aparat cyfrowy o wysokiej rozdzielczości 8 megapikseli, jak też znajdującą się obok wyświetlacza kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli do prowadzenia wideokonferencji. Dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej z obsługą Flash 10.1, nowy tablet staje się idealnym narzędziem do korzystania z bogactw Internetu.

Połączenie nowego systemu operacyjnego Android 3.0 oraz dwurdzeniowego procesora ARM Cortex taktowanego zegarem 1 GHz daje urządzenie o niespotykanej dotąd wydajności. Zadbano także o to, aby użytkownikom nie zabrakło baterii w najważniejszym momencie pracy – zasilanie zapewnia akumulator o pojemności 6860 mAh, a w samym urządzeniu zintegrowano wiele elementów o niskim poborze prądu, w tym szybkiej pamięci DDR2.

Smukły kształt tabletu Galaxy Tab 10.1 (tylko 10,9 mm grubości) i jego mała waga (599 g) pozwalają na komfortowe korzystanie z urządzenia – pisanie maili i SMS-ów w drodze, oglądanie filmów w pociągu czy samolocie, jak też czytanie elektronicznych publikacji siedząc na kanapie.

Łączność tabletu ze światem zapewnia kilka rodzajów interfejsów. Z domową lub firmową siecią bezprzewodową można połączyć się przy pomocy wbudowanej karty sieciowej Wi-Fi, działającej we wszystkich dostępnych standardach – a/b/g/n. Do tabletu można też włożyć kartę SIM, zapewniając sobie łączność z sieciami komórkowymi wszystkich generacji, włącznie z HSPA+ (21 Mb/s). Połączenie z dodatkowymi akcesoriami odbywa się poprzez łącze Bluetooth 2.1+EDR.

Nowy tablet Galaxy Tab 10.1 zostanie zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress 2011 w Barcelonie na stoisku firmy Samsung w hali nr 8.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu