Samsung Galaxy S II – druga odsłona galaktycznych możliwości

Samsung Electronics zaprezentował nową odsłonę swojego flagowego modelu – Galaxy S II. Jest to najszybszy telefon w dotychczasowej ofercie, oparty na dwurdzeniowym procesorze, wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji, zamkniętych w niewiarygodnie cienkiej obudowie (8,49 mm).

Galaxy S II działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3, który jest najnowszą wersją najpopularniejszego na świecie systemu telefonów komórkowych. Zintegrowano w nim także wiele funkcji gwarantujących stały dostęp do muzyki, gier, książek, magazynów i sieci społecznościowych.

– Dzięki telefonowi Samsung Galaxy S II nasza firma po raz kolejny ustanawia standard obejmujący cały rynek smartfonów – powiedział JK Shin, Prezes i Dyrektor Działu Mobile Communications Samsung Electronics – Nowy model, bazujący na niezwykle udanym i popularnym Galaxy S, nie uznaje żadnych kompromisów, gwarantując użytkownikom niewiarygodną szybkość działania, idealny obraz i stały dostęp do potrzebnych im treści.

Wbudowany w telefon Samsung Galaxy S II dwurdzeniowy procesor 1GHz gwarantuje niespotykaną w innych urządzeniach tego typu wydajność, w tym wielozadaniowość i możliwość szybkiego przełączania się między aplikacjami, przeglądania stron internetowych, porównywalnego z prędkością oferowaną przez najszybsze komputery PC. Dodatkowo, sprzętowe wsparcie dla wyświetlania grafiki trójwymiarowej powoduje, że obraz w grach wyświetlany jest bardziej płynnie.

Dzięki zgodności ze standardem 4G (HSPA+) możliwe jest pobierane danych z Internetu z niewiarygodną prędkością do 21 Mb/s. Komunikację z dodatkowymi akcesoriami zapewnia zgodność ze standardem Bluetooth 3.0+HS. Użytkownicy mogą skorzystać także z aparatu fotograficznego o wysokiej rozdzielczości 8 megapikseli oraz zapisywać filmy w pełnej rozdzielczości 1080p HD. Dzięki usłudze AllShare możliwe staje się także współdzielenie treści z innymi urządzeniami dołączonymi do tej samej sieci.

Telefon Samsung Galaxy S II jest wyposażony w innowacyjny ekran Super AMOLED Plus o przekątnej 4,27″ – najbardziej zaawansowany wyświetlacz kiedykolwiek stworzony dla telefonów komórkowych, oferujący największą paletę odwzorowywanych barw. Dzięki technologii RealStripe i znacznie zwiększonej liczbie subpikseli, na ekranie pojawia się znacznie więcej szczegółów, a wyświetlany obraz wygląda bardziej ostro. Zwiększony został także kąt widzenia i kontrast, co można zauważyć szczególnie podczas korzystania z telefonu na zewnątrz.

Mimo tak wielu ulepszeń, nowy ekran Super AMOLED Plus nie wpływa negatywnie na wydajność baterii – wręcz przeciwnie, zastosowana w nim technologia wyświetlania obrazu pozwala na oszczędność prądu, a tym samym zmniejszenie rozmiaru baterii i całego telefonu.

Do telefonu Samsung Galaxy S II wprowadzono wiele rozwiązań biznesowych, dzięki którym mobilni pracownicy będą mogli uzyskać dostęp do funkcjonujących w ich przedsiębiorstwach systemów. Współpraca Samsung z liderami rynku IT zaowocowała tym, że nowy system operacyjny Android 2.3 przykłada szczególną uwagę do ochrony danych i dostępu do sieci. Wśród najważniejszych usług biznesowych wymienić należy dostęp do systemu konferencyjnego Cisco WebEx i sieci telekomunikacyjnej Cisco Mobile, a także synchronizację z serwerami Microsoft Exchange i możliwość zarządzania mobilną flotą poprzez rozwiązanie Sybase Afaria Mobile Device Management.

W telefonie Galaxy S II zintegrowano wiele mobilnych aplikacji, które pozwolą na wypełnienie rozrywką każdej wolnej chwili. Wszystkie te funkcje, zapewniające mobilną rozrywkę, zebrano w jednej grupie – Samsung Hubs:

  • Social Hub Premium: Takie podejście to przyszłość komunikacji – rozmawiaj z kim chcesz i w jaki sposób chcesz. Wszystkie funkcje, jak historia komunikacji przez e-mail i SMS, status obecności, świeżo opublikowane komunikaty w serwisach społecznościowych, są dostępne w jednym miejscu – skrzynce kontaktowej. Stamtąd też jest możliwe rozpoczęcie komunikowania się w dowolny sposób, bez konieczności przechodzenia do indywidualnych aplikacji.
  • Reader’s Hub: Pozwala na przechowywanie niezliczonej liczby książek, magazynów i gazet oraz czytanie ich na wbudowanym wyświetlaczu o rozmiarach tradycyjnej książki. Dzięki strategicznemu partnerstwu z różnymi dostawcami treści, w Reader’s Hub można pobrać ponad 2 miliony książek i noweli, 2000 globalnych i lokalnych gazet w 49 językach oraz 2300 popularnych magazynów w 22 językach.
  • Game Hub: To najprostsza metoda, aby uzyskać dostęp do wielu gier dla telefonów komórkowych. Trzykierunkowy żyroskop gwarantuje niepowtarzalne wrażenia. Wersje demonstracyjne gier od wielu partnerów Samsung (w tym Gameloft czy ngmoco) są dostępne bezpłatnie.
  • Music Hub: Samsung Galaxy S II może stać się osobistą szafą grającą, oferując dostęp do 12 milionów utworów dostarczonych przez firmę 7digital. Dzięki dostępnym bezpłatnie fragmentom utworów bardzo łatwe stało się przeglądanie list przebojów, poszukiwanie nowych inspiracji muzycznych oraz interesujących zespołów.

 

Samsung Galaxy S II daje użytkownikom wiele możliwości personalizacji. Udostępniono im przede wszystkim Live Panel – usługę, która agreguje treść z serwisów internetowych i różnych aplikacji w jednym oknie. Użytkownicy mogą sami zdecydować o rodzaju i źródle wyświetlanych treści. W ten sposób mogą być dostarczane także najnowsze wpisy z serwisów społecznościowych.

Nowe usługi głosowe w Samsung Galaxy S II otwierają jeszcze więcej możliwości niż dotychczas. Dzięki komendom głosowym można teraz uruchamiać aplikacje, inicjować rozmowy czy działalność w serwisach społecznościowych. Teraz telefon jest w stanie także przeczytać otrzymanego SMS-a lub przetłumaczyć na inny język wygłoszoną frazę, wypowiadając lub wyświetlając na ekranie wynik tłumaczenia.

Telefonem Samsung Galaxy S II można zarządzać przy pomocy oprogramowania Kies Air. Jest ono instalowane na komputerze PC, a dostęp do telefonu jest realizowany drogą bezprzewodową. W ten sposób można z telefonu pobrać zdjęcia, wgrać muzykę, sprawdzić nieodebrane połączenia, wysyłać SMS-y poprzez przeglądarkę internetową komputera czy drukować bezpośrednio z telefonu. Dodatkowo, technologia Near Field Communication (NFC) pozwala na bezprzewodowe odczytywanie informacji zapisanych w układach NFC, które już wkrótce zaczną pojawiać się na naklejkach i plakatach.

Samsung Galaxy S II zostanie pokazany po raz pierwszy podczas targów Mobile World Congress 2011 w Barcelonie na stoisku firmy Samsung w hali nr 8.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu