Przedstawiamy Xperia PLAY – pierwszy na świecie smartfon z licencją PlayStation

Firma Sony Ericsson wprowadziła dziś na rynek nowatorski smartfon Xperia PLAY. Jest to najnowszy telefon z rodziny Xperia działający na platformie Android.

Model Xperia PLAY posiada wszystkie niezbędne nawet dla najbardziej wymagających użytkowników funkcjonalności smartfonu w połączeniu z doskonałymi możliwościami grania – marzeniem każdego gracza.

Smartfon ten oparty na systemie Android posiada wszelkie zalety, jakich użytkownicy mogą oczekiwać od rodziny Xperia Sony Ericsson: najlepsze w swojej klasie doświadczenie rozrywki, wspaniały aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli, olśniewający ekran wielo-dotykowy o przekątnej 4 cale oraz fantastyczny dostęp do aplikacji w Android Market i portali społecznościowych.

A niezależnie od wspomnianych zalet można wysunąć panel do gier i całkowicie zanurzyć się w nowym świecie gier mobilnych.  Wysuwany panel odsłania cyfrowy “D pad”, dwa analogowe panele dotykowe, dwa przyciski znajdujące się na górnej krawędzi telefonu oraz cztery ikony PlayStation: kółko, krzyżyk, kwadrat i trójkąt.  Zoptymalizowany procesor Snapdragon 1 Ghz CPU firmy Qualcomm oraz wbudowany procesor graficzny Adreno GPU dostarczają gładkiej jak jedwab jakości gier mobilnych o parametrach 60fps play-back 3D z możliwością surfowania po sieci przy minimalnym zużyciu energii, tak aby użytkownicy Xperia PLAY mogli cieszyć się wielogodzinną wytrzymałością baterii i długim czasem grania.

Rikko Sagaguchi, Executive Vice President i Chief Creation Officer w Sony Ericsson powiedział: “Dziś, w Sony Ericsson, przeżywamy moment wielkiej dumy, ponieważ wprowadzamy na rynek produkt prawdziwie rewolucyjny. Telefon Xperia PLAY, będący doskonałą realizacją naszej wizji łączącej komunikację i rozrywkę, na zawsze zmieni sposób myślenia ludzi o smartfonach i grach mobilnych”.

Model Xperia PLAY będzie dzialał na oprogramowaniu Gingerbread (wersja 2.3) najnowszej wersji platformy Google Android. Xperia PLAY będzie także pierwszym urządzeniem, które otrzyma certyfikat PlayStation. Oznacza to, że telefon ten będzie miał dostęp do zawartości gier firmowanych przez PlayStation® i udostępnianych za pośrednictwem inicjatywy PlayStation® Suite, aktualnie będącej w przygotowaniu przez Sony Ericsson Entertainment. Będzie ona uruchomiona później w tym roku kalendarzowym.

Kazuo Hirai, Prezes Networked Products and Services Group w Sony Corporation powiedział: “Z ogromną radością patrzę jak Xperia PLAY, pierwszy smartfon posiadający licencję PlayStation, jest wprowadzany na rynek. Xperia PLAY stanowi unikalną ofertę na rynku i jest kolejnym przykładem wspaniałych produktów i usług wprowadzanych na rynek, które powiększają imponujący dorobek firmy Sony”.

Sony Ericsson został partnerem kluczowych wydawców gier, aby zaoferować swoim użytkownikom pełen życia ekosystem gier przy wprowadzeniu produktu na rynek, a także w dalszym okresie, przekazując do dyspozycji wiele nowych i najbardziej popularnych tytułów, dostępnych poprzez Android Marketplace. Najważniejsze oferowane tytuły gier dla telefonu Xperia PLAY obejmują Need for Speed firmy EA, Sims 3 oraz pierwszą na świecie wersję multiplayer FIFA 10 dla telefonu komórkowego. Firma GLU Mobile/Activision dostarczy grę Guitar Hero, a Gameloft – Assassin’s Creed i Sprlinter Cell. Sony Ericsson jest także partnerem Unity Technologies i korzysta z jej nagrodzonej platformy programistycznej, aby zapewnić stały dopływ wysokiej jakości tytułów gier 3D.

Pan Sakaguchi powiedział również: “Wprowadzenie na rynek telefonu Xperia PLAY nie byłoby możliwe bez ścisłej współpracy firm Google i Sony Computer Entertainment. Zaangażowanie tak wielu wiodących w branży producentów gier w jeszcze większym stopniu świadczy o tym, że telefon Xperia PLAY spełni oczekiwania, które od dawna żywili wobec niego odbiorcy z całego świata”.

Xperia PLAY oraz gry posiadające licencję PlayStation są wspaniałymi przykładami innowacji, z których można korzystać w otwartym ekosystemie Android”, powiedział Andy Rubin, Vice President of Engineering w Google.

Uprzednio zainstalowana aplikacja pozwoli użytkownikom na szybkie znalezienie i wczytanie gier optymalnie dostosowanych do działania w telefonie Xperia PLAY. Umożliwi im też łatwy dostęp do ostatnio używanych gier i podgląd informacji o pobranych przez nich grach.

Model Sony Ericsson Xperia PLAY będzie dostępny na wybranych rynkach od marca 2011.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu