Podsumowanie roku agencji LIVE

Ponad 85 zrealizowanych imprez, nowi klienci, przełomowe realizacje w historii LIVE i wzrost zatrudnienia to najkrótsze podsumowanie minionego roku, który dla agencji był rekordowy.

Miniony rok zaliczamy do bardzo udanych. Pomimo wciąż nie do końca ustabilizowanej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, kolejny rok z rzędu zanotowaliśmy wzrost zrealizowanych projektów. Ponad 85 wyprodukowanych imprez w skali roku to wynik rekordowy i bardzo nas satysfakcjonujący. LIVE nie tylko nie stracił żadnego z klientów, ale także pozyskał nowych! Udało nam się również wygrać kilka przetargów na organizację znaczących przedsięwzięć i mam wrażenie, że umocniliśmy swoją pozycję na rynku. Nadchodzący rok zapowiada się równie obiecująco – podsumowuje Arkadiusz Stolarski, General Director agencji LIVE.

Do najważniejszych wydarzeń, których głównym producentem była agencja LIVE należy zaliczyć przede wszystkim Męskie Granie, serię ogólnopolskich koncertów z udziałem niekwestionowanych autorytetów w świecie rodzimej muzyki i sztuki wizualnej. LIVE na zlecenie Grupy Żywiec, był nie tylko producentem całej trasy, ale także miał znaczący wpływ na opracowanie koncepcji wydarzenia. Męskie Granie odbiło się sporym echem wśród fanów muzyki oraz wygenerowało znaczące publicity dla naszego klienta. W roku 2011 odbędzie się druga edycja Męskiego Grania, której producentem ponownie będzie agencja LIVE!

Olbrzymim wyzwaniem organizacyjno-logistycznym były dla LIVE pierwsze wyścigi uliczne w sercu Warszawy – VERVA Street Racing. W sierpniu na zaproszenie PKN ORLEN do stolicy Polski zjechało ponad 60 najszybszych samochodów świata, aby rywalizować na specjalnie zbudowanym tymczasowym torze w sercu miasta. Podobnie jak przy projekcie Męskie Granie obecność LIVE nie ograniczyła się tylko do roli producenta imprezy. Od samego początku zespół agencji uczestniczył w pracach nad kreacją całego wydarzenia włącznie z bardzo szeroko zakrojoną obsługą medialną i wsparciem marketingowym VERVA Street Racing. O skali eventu najlepiej świadczą liczby: 75 tys. widzów; długość toru 1,8 km; 6,2 km band i płotków zabezpieczających; 5,5 km płotków i barierek zabezpieczających publiczność; 5 trybun.

Dla PKN ORLEN, z którym rozpoczynamy trzeci rok bliskiej współpracy, realizowaliśmy ponadto zimowy event w polskich górach – Olimpijskie Mobilne Stop Cafe. W lutym podczas dwóch tygodni akcji odwiedziliśmy z mobilnym miasteczkiem aż trzy stoki narciarskie w okolicach Zakopanego. Główną atrakcją trasy była bez wątpienia pierwsza w polskich górach gigantyczna poduszka pneumatyczna do trenowania skoków freestylowych na nartach i snowboardzie. Imprezie towarzyszyły ponadto zawody slalomowe oraz miasteczko kibica, w którym odbywała się transmisja z IO w Vancouver.

Rok 2010 to także kontynuacja długoletniej współpracy z firmą Red Bull. W marcu agencja odpowiadała za przygotowanie gali wprowadzenia na polski rynek magazynu life stylowego The Red Bulletin, natomiast w czerwcu LIVE był głównym producentem pierwszego nocnego maratonu rowerowego – Red Bull Kwiat Paproci, który odbył się w Sopocie i Gdyni. Impreza zebrała znakomite recenzje wśród uczestników.

Innym, równie ważnym wydarzeniem o charakterze sportowym były zawody w mini koszykówce dziewcząt i chłopców – Olimpijska Energa. Już drugi rok z rzędu na zlecenie koncernu energetycznego Energa S.A. byliśmy odpowiedzialni za produkcję 16 finałów wojewódzkich oraz finału krajowego.

Miniony rok to jednak nie tylko wielkie imprezy masowe. W maju agencja przygotowała dla dziennikarzy premierę najnowszego modelu Volkswagena Touarega, który zawisł pionowo na wysokości piątego piętra na jednym z warszawskich silosów. Natomiast w listopadzie LIVE był głównym producentem prestiżowej gali biznesu „Przedsiębiorca Roku”. To duże wyróżnienie dla firmy, która po raz pierwszy pracowała na rzecz Ernst & Young Polska.

Bez wątpienia za olbrzymi sukces należy również uznać wybór agencji LIVE jako jednej z firm, które będą obsługiwać Grupę TP. W styczniu agencja podpisał umowę ramową na czas nieokreślony.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu