Przejdź do treści

Grupa Seco/Warwick: nowe kontrakty na rynku europejskim i azjatyckim

  • przez

Seco Warwick SA oraz Seco/Warwick Corporation, spółki z grupy SECO/WARWICK, będącej światowym liderem w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, podpisały na przełomie 2010 i 2011 roku nowe kontrakty o łącznej wartości ponad 19,2 mln zł. 

Nowe umowy podpisane w tym okresie przez Seco/Warwick SA, o łącznej wartości 9,4 mln zł, dotyczą dostawy urzadzeń wykorzystywanych do produkcji samochodowych wymienników ciepła (m.in. dla Volkswagena), hartowania usługowego, wyżarzania rur kwarcowych oraz lutowania płytowych wymienników ciepła, stosowanych w systemach centralnego ogrzewania.

W przypadku Seco/Warwick Corporatation (USA), zamówione piece zostaną dostarczone przede wszystkim do przemysłu samochodowego w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Łączna wartość umów podpisanych w ww. okresie przez Seco/Warwick Corporation wyniosła 9,8 mln zł.

Na uwagę zasługuje również dobra dynamika podpisywania umów przez indyjską spółkę Grupy – Seco/Warwick Allied (w 50% zależną od Grupy), która na przełomie roku podpisała umowy, o łącznej wartości 15,5 mln zł, z czołowymi producentami stali i wyrobów stalowych na rynku indyjskim. Umowy te dodatkowo wzmocniły bardzo dobry backlog indyjskiej spółki Grupy (na koniec września 2010 roku wynosił on 66 mln zł).

Wszystkie ww. zamówienia zostaną zrealizowane w 2011 roku.

„Od przełomu roku obserwujemy większą liczbę zamówień na urządzenia dla przemysłu samochodowego zarówno ze strony firm europejskich, amerykańskich  jak i indyjskich. Świadczy to o systematycznej poprawie kondycji przemysłu samochodowego na tradycyjnych rynkach amerykańskim i europejskim jak i wzrastającym rynku indyjskim, co nas bardzo cieszy, ze względu na ugruntowaną pozycję Grupy Seco/ Warwick w zakresie dostarczania urządzeń do obróbki cieplnej dla tej branży”  – powiedział Leszek Przybysz, Prezes Zarządu SECO/WARWICK SA. 

„Cieszymy się, że Grupa Seco/Warwick jest ważnym partnerem biznesowym dla największych producentów stali w Indiach. Produkcja stali na rynku azjatyckim, między innymi w Indiach od kilku lat sukcesywnie wzrasta. Rozwijający się przemysł motoryzacyjny zwiększa zapotrzebowanie na stal. Seco/Warwick chce nadal rozwijać swoją działalność na dynamicznie rosnącym rynku indyjskim. Kolejne kontrakty zawarte przez spółkę Grupy Seco/Warwick Allied pozwalają nam optymistycznie patrzeć na możliwości wykorzystania potencjału rynku indyjskiego przez naszą Grupę” – dodał Leszek Przybysz.