QAD rozwija wrocławskie centrum wsparcia

We wrocławskim oddziale QAD, międzynarodowego dostawcy oprogramowania klasy ERP wspierającego zarządzanie w firmach produkcyjnych, powstaje centrum wsparcia najnowszej linii systemu QAD Enterprise Applications – wersji Enterprise Edition.

W oparciu o nową edycję systemu QAD dla międzynarodowych firm produkcyjnych powstaje także wersja systemu dedykowana dla firm średniej wielkości i dostępna w modelu On Demand (Software as a Service), jak również wprowadzana wg założeń „szybkiego projektu” tzw. „Easy on Boarding”. W Polsce rozwijane będą również usługi zarządzania środowiskami aplikacyjnymi klientów, czyli usługowego utrzymania systemu klienta i administrowania nim oraz hostingu.

QAD Enteprise Applications 2010 w wersji Enterprise Edition to najnowszy pakiet klasy ERP wspomagający zarządzanie w firmie produkcyjnej. Zapewnia w czasie rzeczywistym przejrzysty wgląd w działalność przedsiębiorstw – zarówno na poziomie lokalnym, regionalnym, jak i globalnym. QAD skoncentrowało się na zapewnieniu jak największej wygody i prostoty obsługi, dzięki dalszemu wzmocnieniu interfejsu użytkownika i rozwojowi branżowych map procesów. Aplikacja oferuje również dostęp do zaawansowanych narzędzi do zarządzania globalnymi finansami. Oprogramowanie posiada moduły najczęściej wykorzystywane przez firmy wytwórcze, czyli produkcję, magazynowanie, zarządzanie łańcuchem dostaw, obsługę klienta i serwis posprzedażny, jak również analizę i raportowanie oraz zarządzanie cyklem życia majątku trwałego.

– Wrocławski oddział QAD stanowi zaplecze merytoryczne i wdrożeniowe dla całego regionu Centralnej i Wschodniej Europy. Powierzenie polskim konsultantom odpowiedzialności za obsługę środowisk aplikacyjnych międzynarodowych klientów to wyraz zaufania do kompetencji i doświadczenia zespołu. Zdecydowanie umacnia to pozycję oddziału w regionie i całej Europie – mówi Artur Sawicki, dyrektor ds. sprzedaży QAD Polska.

Rozwój systemu QAD Enterprise Applications jest prowadzony w kierunku modernizacji oprogramowania pod kątem technologicznym, standaryzacji procesów biznesowych i unowocześniania metodyk wdrożeniowych. QAD Enteprise Applications zawiera zestaw funkcjonalności gotowych do wdrożenia, dostosowanych do specyfiki sześciu branż wytwórczych: elektroniki i aparatury precyzyjnej; sprzętu, maszyn i części dla przemysłu; motoryzacyjnej i środków transportu; spożywczej i napojów, produktów konsumpcyjnych oraz sprzętu medycznego i farmacji. Dzięki nowej metodzie „Easy OnBoarding”, istnieje możliwość prostej i szybkiej instalacji systemu w firmie średniej wielkości.

– Zestandaryzowane pakiety branżowe zostały oparte na mapach procesów zawierających wieloletnią wiedzę i najlepsze praktyki zarządzania i optymalizacji procesów charakterystycznych dla konkretnych sektora wytwórczego. Umożliwia to pełne dostosowanie do unikalnych wymagań poszczególnych firm i zapewnia najwyższy poziom zwrotu z inwestycji w system oraz najkrótszy czas implementacji – podkreśla Artur Sawicki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu