Pierwszy Service Pack dla systemu Windows 7 osiągnął status RTM

Dzisiaj firma Microsoft skierowała do produkcji pierwszy Service Pack dla systemu operacyjnego Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Zostanie od udostępniony do pobrania 22 lutego poprzez usługę Windows Update oraz Centrum Pobierania.

Wcześniej, bo już 16 lutego będą mogli z niego skorzystać subskrybenci serwisu MSDN/TechNet oraz odbiorcy tzw. licencji woluminowych.

Windows 7 SP1 zawiera aktualizacje, z których część już udostępniono użytkownikom poprzez usługę Windows Update, jak również wsparcie klienckie dla dwóch nowych elementów do wirtualizacji wprowadzonych w Windows Server 2008 R2 SP1, czyli RemoteFX i Dynamic Memory.

Polscy dostawcy sprzętu komputerowego, w tym ABC Data, Actina, Adax, Alplast, Icom, Komputronik, NTT, PC Factory oraz Vobis, są już gotowi do instalacji pierwszego Service Packa na swoich komputerach. Pierwsze komputery z preinstalowanym systemem Windows 7 SP1 będzie można zobaczyć na półkach sklepowych jeszcze w tym miesiącu.

„Windows 7 bardzo szybko zdobywa sobie uznanie na rynku i do tej pory Microsoft sprzedał ponad 300 mln licencji tego systemu,” – powiedział Piotr Pągowski, pełniący funkcję dyrektora działu OEM w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Pojawienie się SP1 to bardzo dobra wiadomość dla osób i firm planujących wymianę sprzętu komputerowego. Windows 7 w połączeniu z Windows Live to nowoczesna platforma najlepiej dostosowana do najnowszych trendów IT, takich jak cloud computing.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu