Next-Generation Firewall – Trecom zaprasza na bezpłatne szkolenie

Firma Trecom, specjalizująca się w usługach teleinformatycznych dla firm, zaprasza na bezpłatne szkolenie poświęcone zaporom sieciowym najnowszej generacji. Szkolenie odbędzie się w dniu 3 marca 2011 roku od godz. 10:00, w poznańskiej siedzibie Trecom przy ul. Krzemowej 1. Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się przez Internet, liczba miejsc jest ograniczona.

W związku z postępującą wirtualizacją w przedsiębiorstwach i zwiększającą się liczbą pracowników mobilnych, wzrasta liczba zagrożeń, na które wystawione są sieci informatyczne i komputery w firmie. Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie jednak sprawę ze znaczenia zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa informatycznego i korzysta z najnowocześniejszych aplikacji umożliwiających swobodne, ale przede wszystkim bezpieczne korzystanie z Internetu.

– Samo zainstalowanie dobrego systemu zabezpieczeń nie wystarcza, by w pełni wykorzystać jego wszystkie możliwości – konieczne jest odpowiednie przeszkolenie administratorów sieci, które umożliwi optymalne dla potrzeb firmy skonfigurowanie systemu – mówi Tomasz Szymański, członek zarządu TRECOM Sp. z o.o.

Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, Trecom zaprasza na bezpłatne szkolenie poświęcone technicznym możliwościom najnowszej wersji systemu Next-Generation Firewall (NGF), które odbędzie się w dniu 3 marca 2011 roku w poznańskiej siedzibie Trecom przy ul. Krzemowej 1 (Budynek Nickiel Technology Park). Szkolenie składać się będzie z części teoretycznej, na której przedstawione zostaną techniczne własności NGF, w tym pokaz interfejsu i omówienie zasad zarządzania urządzeniami NGF, oraz z części warsztatowej, na której uczestnicy szkolenia w praktyce poznają zasady optymalnej konfiguracji systemu Next-Generation Firewall. Wśród poruszanych zagadnień będą m.in. konfiguracja reguł kontroli ruchu sieciowego na bazie aplikacji, konfiguracja profili URL Filtering, AV, IPS, file blocking, deszyfracji ruchu SSL, profili administracyjnych i OoS, konfiguracja uwierzytelniania użytkowników i konfiguracja tuneli VPN.

Szkolenie współfinansowane jest ze środków Uniii Europejskiej.

Formularz rejestracyjny na szkolenie można znaleźć pod adresem:

http://www.go2myevent.com/Invite.aspx?code=501518

Liczba miejsc ograniczona.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu