Mobilny Internet bezpieczny także dla dzieci dzięki F-Secure

Już w przyszłym tygodniu na kongresie MWC w Barcelonie F-Secure zaprezentuje najnowsze oprogramowanie zabezpieczające urządzenia mobilne. Pozwoli ono bezpiecznie przeglądać Internet za pomocą smartfonów i tabletów oraz da rodzicom możliwość kontrolowania treści przeglądanych przez ich dzieci.

Nowa generacja Protection Service for Mobile (PSM 7) umożliwia operatorom telefonii komórkowej oferowanie klientom usługi pełnego zabezpieczenia ich oraz ochrony rodzicielskiej wszystkich urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów. Nowatorskie rozwiązanie będzie miało swoją premierę podczas kongresu Mobile World Congress w Barcelonie (14-17 lutego 2011).

Coraz większa liczba dzieci, młodzieży i dorosłych korzysta z Internetu za pomocą urządzeń przenośnych, wobec czego bezpieczeństwo mobilne staje się kwestią ważną dla całej rodziny. Nowe rozwiązanie F-Secure da operatorom możliwość zaproponowania swoim klientom usługi, która zabezpieczy ich podczas surfowania po Internecie, korzystania z Facebooka czy wysyłania przelewów internetowych. Dodatkowo program sam wykrywa szkodliwe strony w Internecie i blokuje treści nieodpowiednie i groźne dla dzieci.

Dzięki programowi abonent może też zablokować, zlokalizować i wyczyścić dane na zgubionym telefonie bądź tablecie. Aplikacja zapewnia ochronę przed wirusami i innymi zagrożeniami z sieci. Działa na wielu platformach systemowych, m.in. coraz popularniejszych Android i Symbian.

Nowością jest wprowadzenie przez F-Secure dodatkowego kanału komunikacji operatorów z klientami – wysyłania bezpośrednich wiadomości „one-to-one”. Dzięki nim operatorzy będą mogli przesyłać swoim klientom aktualne i istotne dla nich informacje. To wyjątkowe narzędzie nie tylko wsparcia sprzedaży, ale także zwiększania satysfakcji abonenta przez dostarczanie mu bieżących informacji np. o ofercie operatora.

– F-Secure reaguje na ważne zmiany na rynku. Na przykład coraz popularniejsze tablety i smartfony pracujące w systemie Android często zawierają wrażliwe informacje, np. zdjęcia czy dokumenty urzędowe, które trzeba chronić przed znalezieniem się w niepowołanych rękach. Równocześnie rośnie świadomość rodziców odnośnie potrzeby kontrolowania treści oglądanych przez ich dzieci, także za pomocą telefonu, tabletu czy odtwarzacza medialnego. Pamiętajmy, że jedna na dziesięć stron zawiera treści niestosowne dla najmłodszych – mówi Michał Iwan, dyrektor zarządzający polskiego biura F-Secure. – Nasze innowacje zapewniają coraz lepszą ochronę klientom współpracujących z nami operatorów, dzięki czemu będą mogli w pełni, komfortowo i bezpiecznie korzystać ze swoich urządzeń mobilnych – zapewnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu