Wirtualna Przymierzalnia w Wirtualnej Polsce

Tanio.pl – jako pierwsza polska porównywarka cen – wykorzystało Augmented Reality. Technologia znalazła zastosowanie w Wirtualnej Przymierzalni – nowej, atrakcyjnej usłudze serwisu. Korzystający z rozwiązania mogą przymierzyć wybraną odzież nie ruszając się sprzed komputera (sic!), zrobić sobie zdjęcie w tym właśnie stroju i opublikować je np. na Facebooku, w końcu, zakupić produkt…

Rzeczywistość rozszerzona (AR), nazywana także rzeczywistością 2.0 (w przeciwieństwie do „tradycyjnej”, 1.0), to, krótko mówiąc, nowy sposób postrzegania otaczającej przestrzeni. System łączący świat realny z tym wygenerowanym komputerowo, daje niespotykane dotąd możliwości zarówno internautom, jak i podmiotom stosującym rozwiązanie w swoich usługach czy kampaniach reklamowych. 

Chcieliśmy stworzyć w serwisie nową jakość, taką, w której świat realny wzbogacany byłby o elementy wirtualne. Mogliśmy tego dokonać dzięki zastosowaniu Augmented Reality. – mówi Aneta Zawiślak, Kierownik Zespołu Sprzedaży Rozwiązań e-Commerce z Wirtualnej Polski – Wirtualna Przymierzalnia intryguje i zaskakuje użytkownika, wciąga go w swego rodzaju zabawę, a przez to wydłuża się jego kontakt z dostępnymi w porównywarce cen produktami. To niestandardowa, a przez to bardzo atrakcyjna forma ich promocji. Oczywiście to tylko jeden z aspektów przymierzalni, który doceniony zostanie przede wszystkim przez właścicieli sklepów jako doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży produktów dostępnych w tanio.pl. Jest też strona użytkowa i bardzo praktyczna; ta zyska uznanie, jak sądzę, przede wszystkim w oczach internautów. To oczywiście możliwość porównywania, przymierzania i kupowania ubrań bez wychodzenia z domu, jedynie z użyciem kamery internetowej i komputera. Z czysto kobiecej perspektywy dodam, że to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też dające większą pewność, że nabyty towar spełni nasze oczekiwania, co zazwyczaj trudno osiągnąć w przypadku zakupu odzieży przez Internet.

By „przymierzyć” któryś z towarów, wystarczy komputer z dostępem do Sieci, kamera internetowa (nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt ani oprogramowanie) i znajomość adresu tanio.pl lub przymierzalnia.tanio.pl.

Użytkownik po prostu przegląda produkty. Te, które go interesują, dodaje do schowka.  Może też pominąć kwestie schowka i „przymierzać” towary bezpośrednio z konkretnej, interesującej go kategorii. Następnie włącza kamerę internetową i – poprzez kliknięcie na odpowiedni button – wyraża zgodę na przetwarzanie z niej obrazu. Od tej chwili ma możliwość korzystania z licznych możliwości, oferowanych przez Wirtualną Przymierzalnię, w sposób znacznie wygodniejszy, niż w przymierzalni „tradycyjnej”.

Stojąc przed kamerą, użytkownik widzi na ekranie komputera siebie, „ubranego” w wybraną rzecz. Wystarczy jeden prosty ruch ręką, by zmienić kolor czy wielkość konkretnego produktu (z dostępnych w katalogu), do „schowka” można dodać nieograniczoną liczbę ubrań, a co więcej – można podczas jednej „wizyty” przymierzać towary z różnych sklepów. Dzięki Wirtualnej Przymierzalni, bez wychodzenia z domu, internauta może w kilka chwil, przymierzyć nawet kilkadziesiąt ubrań i ich różne warianty np. kolorystyczne, co zdecydowanie skraca i ułatwia zakupy. Wybrany produkt można oczywiście w bardzo wygodny sposób zakupić z wybranym sklepie.

Ruchem ręki użytkownik może także zrobić zdjęcie siebie, przymierzającego wybrany towar i zapisać fotografię na dysku komputera, bezpośrednio przesłać pocztą, bądź opublikować na swoim profilu na Facebooku.

Dokładną zasadę działania funkcjonalności obrazuje film: http://tanio.pl/arId,177,przymierzalnia_instruktaz.html

źródło/autor: Wirtualna Polska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu