Pierwszy etap konkursu Windows Azure zakończony

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, w ramach którego firmy tworzące oprogramowanie mogą wygrać bezpośrednie wsparcie Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży rozwiązań stworzonych w ramach programu, a także wysokie nagrody pieniężne oraz udział w konferencji Worldwide Partner Conference w Los Angeles. Do konkursu zgłoszono 149 projektów aplikacji, które zostaną napisane z wykorzystaniem platformy Windows Azure.

Dzisiaj ogłoszono listę projektów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Wyboru dokonano spośród 149 projektów aplikacji wykorzystujących potencjał przetwarzania w chmurze, nadesłanych przez 109 partnerów firmy Microsoft. Wszystkie otrzymane projekty były szczegółowo analizowane przez komisję konkursową, która oceniała m.in. innowacyjność rozwiązania oraz jego potencjał biznesowy. W drugim etapie konkursu uczestnicy otrzymają m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie techniczne, a także możliwość wzięcia udziału w szkoleniach technicznych w ramach programu Akademia Azure. Z ich grona 28 kwietnia zostanie wybranych 10 najlepszych projektów, które przejdą do rundy finałowej. Zwycięzców trzeciego etapu poznamy 11 maja podczas uroczystej gali.

Zgłoszone do programu pomysły dotyczą wielu rozwiązań. Są wśród nich pomysły na stworzenie nowych portali branżowych, na przykład turystycznych, rozwiązania z zakresu zarządzania kryzysowego, wspomagające HR, a także kompletne systemy CRM czy ERP. Tak duży przedział pomysłów wskazuje na uniwersalność platformy Windows Azure, która może posłużyć jako skuteczne narzędzie tworzenia innowacyjnych rozwiązań zaspokajających potrzeby wielu sektorów oraz odbiorców.

„Nadesłane projekty możemy podzielić na dwie grupy.” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działo Developers & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. – „Pierwsza z nich, to próba przeniesienia istniejących rozwiązań w obszar chmury obliczeniowej. Natomiast druga grupa pomysłów, to rozwiązania, które dzięki Windows Azure umożliwiają zaadresowanie scenariuszy biznesowych, które do tej pory nie mogłyby być zrealizowane lub ich realizacja byłaby zbyt kosztowna.”

Oprócz opłaconego wyjazdu na światową konferencję WPC w Los Angeles, zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 tysięcy złotych. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 5 i 4 tysięcy złotych. Wszystkie finałowe projekty otrzymają także od Microsoft bezpośrednie wsparcie w zakresie marketingu i sprzedaży stworzonych w ramach programu rozwiązań.

Prace są oceniane przez jury, w którego skład wchodzą pracownicy firmy Microsoft: Tadeusz Golonka, Robert Gajda, Dariusz Grzesiński oraz Tomasz Kopacz.

źródło/autor: Microsoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu