Gastel Żurawie wraca na Złotą 44

Żurawie giełdowej firmy rozpoczęły pracę na wznowionej budowie wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. To jedna z największych jednorazowych umów w historii Gastel Żurawie.

Spółka realizując strategię dynamicznej ekspansji pozyskała 5 żurawi terenowych, które m.in. zostaną wykorzystane przy budowie dróg i mostów.

Trzy ogromne żurawie wieżowe Gastela będą pracowały przy budowie jednego z najbardziej prestiżowych budynków w stolicy. – Pierwsze dwa żurawie już są zamontowane, trzeci pojawi się na budowie w najbliższym czasie. To bardzo prestiżowy kontrakt i jeden z największych w naszej historii. Jego wartość wyniesie około 3 mln zł – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

Złota 44 to inwestycja Orco Property Group, która została wstrzymana z powodu protestu okolicznych mieszkańców. Luksusowy budynek będzie miał prawie 200 metrów wysokości, 54 piętra i pomieści ponad 250 apartamentów. Autorem projektu jest światowej sławy architekt Daniel Libeskind.

Gastel Żurawie, zgodnie z zapowiedziami, pozyskuje także nowy sprzęt, który pozwoli na szybszą ekspansję. W ostatnich dniach baza sprzętowa wzbogaciła się o 5 żurawi terenowych – 2 żurawie gąsienicowe Sennebogen 643 R (jeden już pracuje na budowie Mostu Północnego) oraz 3 żurawie dwuosiowe Terex Bendini RC 45 (dwa z nich rozpoczną niebawem pracę przy realizacji obiektów mostowych na budowie autostrady A4 w okolicach Przemyśla oraz budowie autostrady A1 w okolicach Kutna). – Zakupy związane są z coraz większą liczbą zleceń, które pojawiły się w ostatnim czasie. Firmy budowlane poszukują przede wszystkim mobilnych żurawi terenowych, które wykorzystywane są właśnie przy budowie dróg i przepraw mostowych – mówi prezes Żółcik.

Dalsze poszerzenie bazy sprzętowej to także jeden z celów prowadzonej obecnie w ramach prawa poboru emisji akcji H. Na zakup kolejnych dźwigów hydraulicznych i dźwigów gąsienicowo-kratowych Gastel Żurawie przeznaczy 23 mln zł. Zapisy na akcje będą prowadzone do 16 lutego br. (zapisy dodatkowe na akcje nie objęte przeprowadzone zostaną między 25 a 28 lutego).

Z prawa poboru zamierza skorzystać wiceprezes Gastel Żurawi i jeden z największych akcjonariuszy spółki. – Wierzę w firmę, jej strategię i plany rozwoju, których realizacja pozwoli Gastelowi osiągnąć pozycję jednego z liderów w branży w Europie. Dlatego wezmę udział w nowej emisji, która biorąc pod uwagę cenę emisyjną, jest korzystna dla wszystkich akcjonariuszy – mówi Tomasz Kwieciński, wiceprezes zarządu Gastel Żurawie. W prospekcie emisyjnym Tomasz Kwieciński zadeklarował, że obejmie ponad 5% nowej emisji akcji.

Inwestorzy, którym nie przysługuje prawo poboru akcji serii H mogą je jeszcze nabyć na GPW. Notowania praw poboru będą prowadzone do 11 lutego br.

Prospekt jest dostępny na stronach:

  • www.gastel-zurawie.pl
  • www.millenniumdm.pl
  • www.ddpp.com.pl

źródło/autor: Everest Consulting

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu