Gant Development rusza z 10 nowymi projektami

W minionym roku wrocławski deweloper sprzedał rekordowe 979 mieszkań brutto o ponad 40 proc. więcej niż w 2009, teraz zakłada, że sprzedaż roczna wyniesie 1200 mieszkań brutto. Główne rynki zbytu to nadal Warszawa, Wrocław i Kraków.

– Na sprzedaż złożą się przede wszystkim inwestycje w Warszawie oraz projekty we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. W tym roku chcemy zacząć 10 nowych projektów o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych, w tym drugi etap stołecznej inwestycji przy ul. Sokołowskiej, który ma ruszyć na przełomie drugiego i trzeciego kwartału. Czekamy również na pozwolenie na dużą inwestycję w Krakowie – wylicza Andrzej Szornak, wiceprezes Gant Development.

Plany inwestycyjne Ganta na cały 2011 r. przewidują budowę 1500 mieszkań. Nowe inwestycje powstaną m.in. w Krakowie i Gdańsku. Kontynuacji doczeka się również flagowa inwestycja Ganta w Warszawie (Kaskada na Woli) oraz inwestycja w Poznaniu. Dotychczas ogólnopolski deweloper z powodzeniem plasował na rynku kolejne emisje obligacji finansujące inwestycje grupy. Tak ma być i tym razem.

 – Jeszcze w pierwszym kwartale zamierzamy pozyskać z emisji obligacji około 100 mln zł. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup nowych projektów najchętniej z pozwoleniem na budowę oraz dofinansowanie trwających już inwestycji – wyjaśnia Andrzej Szornak.

Gant jest aktualnie jedynym deweloperem o ogólnopolskim zasięgu. Inwestycje giełdowej grupy kapitałowej realizowane są m.in.: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu i Polanicy Zdrój.

źródło/autor: Gant Development

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu