eSKY.pl nie ma sobie równych na rynku sprzedaży biletów lotniczych

W styczniu Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl dokonało zakupu portalu biletylotnicze.pl. Transakcja ta sfinalizowała proces konsolidacji rynku, który przez ostatnie kilka lat prowadził serwis. Obecnie do eSKY.pl należy prawie 50 proc. polskiego rynku agencyjnej sprzedaży biletów lotniczych, to czyni go niekwestionowanym liderem.

Autorska platforma wyszukiwania eSKY Travel Search, umożliwia zakup biletów ponad 460 regularnych i ok. 120 tanich linii lotniczych, wkrótce – dzięki współpracy z ITAKĄ – również lotów czarterowych. Jej skuteczność spowodowała, że korzysta z niej ponad 350 największych podmiotów w branży internetowych rezerwacji produktów turystycznych. Jest wśród nich m.in. Onet ,Wirtualna Polska, Gratka, Holidaycheck, Skyscanner, Gazeta Prawna. Sukcesy we współpracy z dotychczasowymi partnerami pozwoliły eSKY.pl na podjęcie kroków mających na celu całkowite opanowanie rynku.

Zakup portalu biletylotnicze.pl pozwolił nam na zamknięcie pewnego etapu rozwoju firmy. Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl zaczynało od sprzedaży biletów lotniczych i wkrótce stały się one naszym produktem flagowym. Obecnie chcielibyśmy się skupić na rozwoju pozostałych usług z naszego portfolio tj. na rezerwacjach hotelowych i pakietach touroperatorskich– mówi Łukasz Habaj wiceprezes zarządu eSKY.pl.

Dotychczasowi klienci portalu biletylotnicze.pl nie mają powodów do obaw. Będzie on nadal funkcjonował a wszelkie zmiany będą wprowadzane stopniowo i nie utrudnią korzystania z jego usług. Nowy właściciel planuje wprowadzić swój autorski system wyszukiwania lotów i dać klientom możliwość korzystania ze swojego Telefonicznego Centrum Obsługi. Chciałby także przebudować stronę internetową biletylotnicze.pl tak, by była ona bardziej przyjazna dla użytkowników.

W związku z planowanym rozwojem Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl rozbudowuje zakładkę „hotele” na swojej stronie internetowej. Już wkrótce dzięki wdrożeniu nowego systemu wyszukiwania, osoby chcące zarezerwować miejsce hotelowe będą mogły zrobić to o wiele szybciej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu