Agroliga Group PLC zadebiutuje 11 lutego br. na rynku NewConnect

Jeszcze tylko dwa dni dzielą Agroligę Group PLC, zarejestrowaną na Cyprze spółkę holdingową działającej na Ukrainie grupy produkującej olej słonecznikowy, prowadzącej uprawę zbóż oraz hodowlę bydła mlecznego – od debiutu na rynku NewConnect zarządzanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji, z której Spółka pozyskała 1 mln euro. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje modernizacji zaplecza produkcyjnego Agroligii. Funkcję Autoryzowanego Doradcy pełni WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o.

– „Coraz więcej państw z regionu Europy Środkowo-Wschodniej interesuje się możliwością wejścia na GPW. Przykładem mogą być Czechy, Litwa, Chorwacja, a nawet Rosja. Polska giełda umożliwia spółkom z tych krajów szerszy dostęp do inwestorów z regionu Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. W przypadku branży, w której działa Agroliga, mieliśmy okazję obserwować jak radzi sobie w Polsce nasza konkurencja. Myśląc o dalszym rozwoju przedsiębiorstwa i widząc jego potencjał wzrostu, zdecydowaliśmy się na strategię upublicznienia Spółki na rynku NewConnect, który wydaje nam się odpowiedni dla nas z kilku powodów. Jego atutami się przede wszystkim prostsze procedury, a także możliwość zdobycia doświadczenia, by w ciągu kilku kolejnych lat, móc ubiegać się o przeniesienie notowań akcji na parkiet główny GPW.” – mówi Oleksander N. Berdnik, Prezes Rady Dyrektorów Agroliga Group PLC.

WYNIKI FINANSOWE

Na koniec września 2010 r. szacunkowe skonsolidowane przychody grupy kapitałowej Agroliga Group PLC wynosiły 4,2 mln euro. Natomiast zysk netto był równy 1,055 mln euro. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, stanowi to wzrost odpowiednio o 74 i 99 procent. Według prognoz, na koniec 2010 r. skonsolidowane przychody Agroligi wzrosną do ponad 4,47 mln euro, a zysk netto do ponad 1,32 mln euro.

– „Dzięki emisji akcji i pozyskanemu kapitałowi, będziemy mogli przeprowadzić modernizację naszego parku maszynowego oraz kompleksu hodowlanego. Przyczyni się to do wzrostu naszych wyników finansowych, a także udziału w rynku producentów rolnych w kolejnych latach.” – komentuje Oleksander N. Berdnik, Prezes Rady Dyrektorów Agroliga Group PLC.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu