Posiadacze kont w Meritum Banku mają dostęp do kredytu gotówkowego online

Meritum Bank wprowadza innowacyjne rozwiązanie na rynku kredytów gotówkowych – kredyt do maksymalnej kwoty 120 tysięcy złotych, który można otrzymać bez wychodzenia z domu, w całkowicie internetowym, samoobsługowym procesie. Z oferty można skorzystać w systemie bankowości elektronicznej Meritum Banku.  

Wyróżnikiem kredytu gotówkowego Meritum Banku jest prosty i całkowicie online’owy proces jego udzielenia. W systemie bankowości elektronicznej klient wypełnia krótki, nieskomplikowany wniosek kredytowy, a następnie również na drodze elektronicznej w ciągu kilku minut otrzymuje wstępną decyzję kredytową. Na tym etapie klient ma możliwość skorzystania z kalkulatora ofertowego, który ma na celu wsparcie klienta w dopasowaniu kredytu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Po akceptacji oferty Banku, klient otrzymuje umowę kredytową w formie elektronicznej, którą podpisuje również elektronicznie, autoryzując jak inne transakcje w systemie bankowości elektronicznej, czyli pakietem bezpieczeństwa (kodem SMS lub tokenem). Po ostatecznej decyzji kredytowej Bank podpisuje dokumentację kredytową kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wypłata kredytu następuje online na wskazany przez klienta we wniosku rachunek bankowy.

„Udostępniliśmy kredyt gotówkowy w systemie bankowości elektronicznej z myślą o oszczędności czasu naszych klientów. Teraz klienci Meritum Banku uzyskują kredyt bez wychodzenia z domu i bez oczekiwania na kuriera z umową. Dokumentacja kredytowa również jest podpisywana elektronicznie, co znacząco podnosi komfort obsługi” – mówi Małgorzata Adamczyk, dyrektor bankowości internetowej Meritum Banku.

To, co dodatkowo wyróżnia nowy kredyt gotówkowy w Meritum Banku na tle kredytów innych banków dostępnych w Internecie, to wysoka maksymalna kwota kredytu oraz długi okres kredytowania. Kredyt może zostać udzielony w kwocie do 120 tysięcy złotych nawet na 8 lat. Po otrzymaniu kredytu klient spłaca stałe raty w wybranym przez siebie dniu każdego miesiąca. Bank nie wymaga poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń kredytu. Akceptowane są także różne źródła przychodów klienta, m.in. umowa o pracę, kontrakt, emerytura, renta, działalność gospodarcza oraz działalność rolnicza.

Nowy kredyt gotówkowy w systemie bankowości elektronicznej Meritum Banku jest uzupełnieniem oferty Meritum wprowadzonej w sierpniu 2010. Wówczas został uruchomionych Klik Kredyt – czyli kredyt gotówkowy dostępny w procesie online dla klientów, którzy nie posiadają konta w Meritum Banku. Jednak w przypadku „Klik Kredytu” klienci nie mieli możliwości podpisania dokumentacji kredytowej przez Internet – umowę dowoził kurier.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu