Polski oddział firmy Symantec inwestuje w kadrę menadżerską

Jolanta Malak została powołana na stanowisko Country Managera polskiego oddziału firmy Symantec. Będzie odpowiedzialna za zarządzanie działaniami firmy w Polsce oraz za sprzedaż rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego, skierowanych do klientów biznesowych. Nie jest to jedyna zmiana w firmie Symantec Polska – stanowisko Presales Managera objął Włodzimierz Denis.

Jolanta Malak jest doświadczonym menedżerem z kilkunastoletnim stażem w branży IT. Ważny punkt jej doświadczenia zawodowego stanowi kariera w Hawlett-Packard. Z tą firmą związana była przez 14 lat i pracowała w kilku jednostkach biznesowych, między innymi kierowała działem oprogramowania dla biznesu oraz odpowiadała za sprzedaż rozwiązań informatycznych dla sektora telekomunikacyjnego oraz finansowego. Była członkiem zarządów oraz zajmowała stanowiska kierownicze w takich firmach informatycznych, jak Wola Info S.A. oraz Lumena S.A.

Na stanowisku Country Managera zastąpiła Piotra Chrobota, który kierował polskim biurem Symantec od sierpnia 2007 r.

„Chcę skutecznie kontynuować dzieło mojego poprzednika. Symantec jest znaczącym graczem na rynku rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Moim celem jest regularne umacnianie pozycji firmy we wszystkich segmentach biznesowych – tym bardziej, że polski rynek wraz ze stałym wzrostem świadomości klientów w kwestiach bezpieczeństwa IT ma duży potencjał rozwoju” – powiedziała Jolanta Malak.

Drugą z inwestycji w kadrę menedżerską jest zatrudnienie Włodzimierza Denisa, który objął stanowisko Presales Managera. W firmie Symantec będzie zarządzać zespołem inżynierów przedsprzedaży w Polsce. Swoją karierę zawodową w IT rozwijał od 1988 roku, pracując w wielu międzynarodowych firmach, jak: Digital Equipment, EMC, Cisco, Sun oraz HP – na różnych stanowiskach związanych z przedsprzedażą rozwiązań informatycznych. W polskim biurze Symantec przejął obowiązki Piotra Nogasia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu