Przejdź do treści

Tar Heel Capital obejmuje akcje Direct eServices SA

Na podstawie zawartej w dniu 7 lutego 2011 umowy inwestycyjnej zarządzany przez Tar Heel Capital fundusz dedykowany rynkowi NewConnect objął 300.000 akcji – za pośrednictwem wehikułu GJB Assets Management Ltd. – nowej emisji notowanej na rynku NewConnect Spółki Direct eServices SA. Nowowyemitowane w ramach kapitału docelowego akcje stanowić będą ok. 7,4% wszystkich walorów i zostaną objęte za łączną kwotę 450.000 zł – 1,5 zł za akcję. Fundusz deklaruje zainteresowanie Spółką w perspektywie długoterminowej i nie wyklucza dalszego zwiększania zaangażowania w akcje Spółki. 

Direct eServices jest firmą zajmującą się dostarczaniem elektroniki użytkowej do sieci handlowych na terenie Polski. Firma współpracuje z producentami takich marek jak Hewlett-Packard, Epson, Lexmark, Brother, Trust, D-link. Dodatkowo firma prowadzi aktywne działania wspierające sprzedaż, a swoim klientom zapewnia najwyższej jakości usługi okołosprzedażowe: doradztwo oraz serwis posprzedażowy. Spółka sprzedaje także własne produkty pod marką Direkt – przede wszystkim materiały eksploatacyjne do drukarek oraz urządzenia peryferyjne dla komputerów osobistych.

“Pojawienie się w naszym akcjonariacie inwestora finansowego to dla nas istotne wydarzenie. Zamierzamy dalej rozwijać tą współpracę mając na celu dalsze przyspieszenie rozwoju Spółki. Kolejny zastrzyk gotówki pozwoli nam dodatkowo poprawić wyniki finansowe, a obecność znanego na rynku akcjonariusza jest dla nas kluczowa z punktu widzenia pozyskania dalszego finansowania – stymulującego wzrost organiczny i umożliwiającego akwizycje.” – powiedział Wojciech Kaszycki, członek Zarządu i jeden z głównych akcjonariuszy Direct eServices SA.

Direct eServices planuje rozwój swojej działalności nie tylko na rynku krajowym. Firma chce przeprowadzić ekspansję na rynki zagraniczne, przede wszystkim do Niemiec i państw bałtyckich. Dodatkowo skupia się na rozszerzeniu wysoko marżowego asortymentu sprzedawanego pod własną marką oraz poszukuje kolejnych znanych producentów chętnych do nawiązania współpracy.

“Zainwestowaliśmy w Direct, bo nie tylko od samego początku swojej działalności przynosił zyski, ale również dlatego, że widzimy ogromny potencjał wzrostu tej Spółki. Bardzo wysokie – w porównaniu z konkurencją – marże sprawiają, że biznes jest nie tylko bezpieczny, ale widzimy szansę na osiąganie przez niego w przyszłości wymiernych korzyści skali.” – powiedział Grzegorz Bielowicki, Partner Zarządzający funduszu Tar Heel Capital.

Fundusz stworzony przez Tar Heel Capital ma do zainwestowania w Spółki notowane lub wybierające się na NewConnect do 20 mln zł. W jeden podmiot Fundusz będzie inwestował od 0,3 mln zł do 2 mln zł. W kręgu jego zainteresowania leżą przede wszystkim spółki o dużym potencjale wzrostu, ale posiadające przychody z prowadzonego biznesu. Horyzont inwestycyjny w przypadku tego typu inwestycji to kilka lat. Inwestycja w akcje Direct eServices SA to druga inwestycja funduszu na przestrzeni dwóch tygodni od jego powstania.