Platan Group w projekcie Eco Transfer

Ze 100 ton makulatury można wyprodukować aż 90 ton papieru. Dlaczego więc tego nie robić? To nie tylko troska o drzewa, ale także oszczędność wody i energii – mówi Karolina Kaim, prezes zarządu Platan Group. Pomysł na wprowadzenie zasad „zielonego biura” w budynkach zarządzanych przez Platan Group to efekt zaangażowania firmy w projekt Eco Transfer (www.ecotransfer.pl), którego celem jest stworzenie przyjaznego środowisku miejsca pracy.

Firma zachęca najemców swoich budynków: Domu Dochodowego, Centrum Milenium i Nautilusa do aktywnego i proekologicznego zarządzania odpadami. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zapewnienie wszystkim pracownikom biur możliwości segregacji papieru przy wykorzystaniu specjalnych pojemników. Z badań Green initiatives  wynika, że ponad 70% pracowników uważa, że to pracodawca powinien zadbać o proekologiczne miejsce pracy. Brak jasnych zasad ustalonych przez firmę jest odbierany jako przyzwolenie na postępowanie nieekologiczne – podkreśla Kaim.

Eco Transfer umożliwia firmom i instytucjom bezpłatny odbiór odpadów, które mogą podlegać recyklingowi. Za kompleksowe zarządzanie odpadami w projekcie, w tym dostarczenie specjalnych pojemników do segregacji papieru, odpowiedzialna jest Stena Recykling – lider wśród firm recyklingowych świadczących usługi Total Waste Management dla przemysłu i biznesu. Ponadto uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie w zakresie edukacji ekologicznej pracowników oraz uzyskać dostęp do ekologicznych materiałów biurowych.

Wkrótce w ramach projektu zasady zielonego biura zostaną także zaproponowane najemcom innych budynków należących do Platan Group.

źródło/autor: Platan Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu