JCI aktywizuje młodych przedsiębiorców

9 lutego w Warszawie odbędzie się bezpłatna konferencja dla osób zainteresowanych tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu. JCI Warszawa – filia największej światowej organizacji młodych aktywnych obywateli, liderów i przedsiębiorców – zaprasza do udziału w panelu dyskusyjnym „Przedsiębiorca społecznie zaangażowany”.

Panel „Przedsiębiorca społecznie zaangażowany, czyli  jak zachęcać do działalności CSR i prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony młodych przedsiębiorców z sektora MSP” rozpocznie się o godzinie 18.00 w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (sala 202 w budynku D). O znaczeniu społecznej odpowiedzialności biznesu opowiedzą: Kentaro Harada, światowy prezydent JCI, Marek Metrycki, partner zarządzający Deloitte, Natalia Ćwik z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny Brief. Dyskusję poprowadzi Karolina Błońska, redaktor Naczelna CR Navigator.

Głównymi zagadnieniami panelu będą:

  • Jak pobudzić zainteresowanie CSR wśród młodych przedsiębiorców? Jakich argumentów należy używać?
  • Jak sytuacja młodych przedsiębiorców wygląda w Japonii? Jakie praktyki CSR są  najbardziej powszechne wśród przedsiębiorców z sektora MSP?
  • Czy polskie prawo sprzyja rozwojowi praktyk i strategii CSR wśród młodych przedsiębiorców? Jak?

Panel jest organizowany w związku z wizytą w Polsce Kentaro Harada, Prezydenta JCI, który między 8 a 10 lutym odwiedzi Kraków i Warszawę. 

Patronat nad wydarzeniem objęły: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, CR Navigator, Centrum Wolontariatu Pracowniczego, Goodbrand i Brief.

Wydarzenie wspiera Bratnia Szatnia.

źródło/autor: Junior Chamber International

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu