Przejdź do treści

„Ojciec Mateusz” laureatem Telekamery

Serial „Ojciec Mateusz” zdobył Telekamerę Tele Tygodnia 2011 w kategorii „Najlepszy serial cotygodniowy”. Produkcja realizowana przez spółkę Baltmedia – specjalizującą się w produkcji filmowej i telewizyjnej, należącej w 100% do ATM Grupy – gości na antenie TVP1 od grudnia 2008 roku. „Ojciec Mateusz”  pokonał konkurentów w rywalizacji o tytuł najlepszego serialu cotygodniowego uzyskując 38% głosów widzów. Plebiscyt Telekamery Tele Tygodnia odbył się już po raz czternasty. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń telewizyjnych w Polsce.

Serial „Ojciec Mateusz”, produkowany przez spółkę Baltmedia dla TVP, przyciąga co tydzień przed telewizory miliony widzów. Polacy pokochali sympatycznego księdza, który pomaga miejscowej policji w rozwiązywaniu zawiłych zagadek kryminalnych. Reżyserami polskiej wersji najlepszego serialu cotygodniowego są Maciej Dejczer, Andrzej Kostenko, Maciej Dutkiewicz oraz Wojciech Nowak. W rolach głównych występują takie gwiazdy jak: Artur Żmijewski – laureat Złotej Telekamery, Kinga Preis, Piotr Polk oraz Michał Piela – nominowany do tegorocznych Telekamer, w kategorii najlepszy aktor.

„Cieszy nas, że produkowany przez nas serial „Ojciec Mateusz” przypadł do gustu widzom telewizyjnej Jedynki. Otrzymanie tak prestiżowej nagrody, jaką jest statuetka Telekamery Tele Tygodnia, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i doskonałym impulsem do pracy przy tworzeniu kolejnych odcinków. W imieniu ekipy oraz aktorów „Ojca Mateusza” serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nas zagłosowali. Zapraszamy do śledzenia nowych odcinków „Ojca Mateusza”, których emisja w TVP1 rozpocznie się już wiosną” – mówi Krzysztof Grabowski, producent.

Uroczystość wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2011 poprowadzili laureaci Złotych Telekamer – prezenterka Grażyna Torbicka oraz aktor Artur Żmijewski. Statuetkę przyznaną serialowi „Ojciec Mateusz” odebrali podczas uroczystej Gali jego producenci oraz odtwórcy głównych ról. Do tej pory laureatami Telekamer były dwa seriale wyprodukowane w Grupie ATM: „Świat według Kiepskich” oraz „Ranczo”.

Spółka Baltmedia – producent serialu „Ojciec Mateusz” –  rozpoczęła prace nad scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego na podstawie przygód księdza-detektywa w reżyserii Macieja Dejczera. Premiera kinowa zaplanowana jest sezon zimowy 2012/2013.