Polskapresse z własnym narzędziem do tworzenia serwisów

Polskapresse ma własne narzędzie do tworzenia serwisów internetowych o nazwie WebGenerator . Dzięki modułowej budowie i dużej wydajności systemu wydawnictwo może uruchamiać nie tylko serwisy informacyjne, ale także strony niestandardowe. Projekt jest tworzony i rozwijany w spółce córce Polskapresse, Gratce Technologie.

WebGenerator to platforma, dzięki której możliwe jest szybkie uruchamianie serwisów internetowych. System jest skalowalny i wydajny, ma budowę modułową, co pozwala na błyskawiczną reakcję na potrzeby wydawnictwa.

WebGenerator  jest bardzo elastyczny, budowane w nim serwisy umożliwiają np. serwowanie reklam, dzięki czemu jest to świetne narzędzie do uruchamiania projektów niestandardowych: wizerunkowych, kontentowych, promocyjnych (m.in. szumowski.eu, zakupkontrolowany.pl). 

 – Obecnie przenosimy nasze mniejsze serwisy na WebGenerator. Dlatego też zakończyliśmy współpracę z Comticą, właścicielem platformy Streemo – mówi Przemysław Trubalski, product manager WebGeneratora. – System będziemy rozwijać wspólnie z Gratką Technologie. W planach mamy kolejne funkcjonalności, m.in. społecznościowe.

źródło/autor: Polskapresse

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu