Nowe połączenia lotnicze i jeszcze tańsze bilety na eSKY.pl

W marcu mieszkańcy Gdańska i Krakowa zyskają nowe połączenia lotnicze. Tanie linie lotnicze Wizzair umożliwią podróże z Gdańska do duńskiego Aarhus – kulturalnej stolicy Jutlandii. Natomiast AeroSvit, największa ukraińska linia lotnicza, zapewni regularne rejsy na trasie Kraków – Kijów. Bilety na nowe połączenia będzie można zakupić m.in. za pośrednictwem Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl.

Z danych Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl wynika, że porty lotnicze w Gdańsku i Krakowie są jednymi z najbardziej popularnych w kraju – zaraz po lotnisku w Warszawie i Katowicach – dlatego jestem przekonany, że nasi Klienci chętnie skorzystają z nowych możliwości podróży – mówi Łukasz Neska z Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl.

Miesięcznie eSKY.pl sprzedaje kilkaset biletów lotniczych do Danii. W 2010 roku największe zainteresowanie tą destynacją odnotowano w październiku – ponad 300 sprzedanych biletów, najniższe w kwietniu – niespełna 150 biletów. Loty odbywające się na trasie Polska – Dania najczęściej przebiegają pomiędzy: Warszawą a Kopenhagą blisko 66 proc. podróży i Warszawą a Aarhus niecałe 10 proc. podróży. Podróże z Gdańska do Kopenhagi są również popularne, podejmuje je ponad 10 proc. osób, które kupują bilet do Danii za pośrednictwem Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl. Śladowy odsetek Polaków wyjeżdżając do tego kraju wybiera się z lotniska w Krakowie lub Poznaniu.

Loty na trasie Polska – Ukraina są bardzo mało popularne i stanowią niewiele ponad 1 proc. wolumenu sprzedaży Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl. Wprowadzenie nowych połączeń lotniczych ma jednak duże znaczenie. Kijów można traktować jako miasto tranzytowe, z którego łatwo dotrzeć do największych ukraińskich metropolii. – wyjaśnia Łukasz Neskaz eSKY.pl – Linia AreoSvit oferuje również atrakcyjne ceny biletów lotniczych na rejsy międzynarodowe, z przesiadką w Kijowie.

Zestawienie średnich kwot, które dotychczas trzeba było przeznaczyć na podróż z Krakowa do jednego z miast azjatyckich, z tymi proponowanymi przez linie AreoSvit pokazuje, że już od marca na podróżach będzie można zaoszczędzić kilkaset złotych. Przykładowo podróż do Pekinu to obecnie koszt niewiele ponad 2 000 PLN, natomiast dzięki połączeniom oferowanym przez ukraińskie linie bilet w dwie strony będzie można kupić już za 1 786 PLN. Podobną, a czasami i większą, różnicę w cenie zauważą również osoby, kupujące bilety do Tel Avivu, Bangkoku, Baku, Pekinu czy Dubaju. Zyskają nie tylko podróżujący do Azji, ale także te osoby, które wybierają się np. do Kanady. Aktualnie średnia cena biletu do Toronto to ok. 2 300 zł, wprowadzenie nowych połączeń zapewni bilety już od 1 788 PLN.

Linia AeroSvit rozpocznie regularne rejsy z Krakowa do Kijowa już 1 marca 2011 roku. Loty będą się odbywały cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Trwać będą około 1 godzinę i 30 minut. Natomiast połączenie z Gdańska do Aarhus zostanie uruchomione 29 marca. Samoloty będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu