Luis Maroto został nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy Amadeus

Firma Amadeus [AMS.MC], wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla globalnej branży turystycznej poinformowała, że z dniem 1 stycznia 2011 r. Luis Maroto, wcześniejszy wicedyrektor generalny Amadeus, zastąpił Davida V. Jonesa na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego firmy.

Plany objęcia przez Luisa Maroto stanowiska prezesa i dyrektora generalnego ogłoszono w styczniu 2010 roku. Od tego momentu Luis Maroto ściśle współpracował z Davidem V. Jonesem i kierownictwem firmy Amadeus, by zagwarantować płynne przekazanie obowiązków.

Luis Maroto pracuje w firmie Amadeus od 11 lat. Przez ten czas pełnił kolejno wyższe stanowiska będąc m. in. dyrektorem finansowym. Przez minione dwa lata jako wicedyrektor generalny odegrał decydującą rolę w powrocie firmy Amadeus na giełdę.  Był także odpowiedzialny za pierwszą ofertę publiczną grupy Amadeus w kwietniu 2010 roku, a następnie za włączenie firmy do hiszpańskiego indeksu blue chip IBEX-35, na którym Amadeus zadebiutował w pierwszych dniach stycznia br.

Objęcie przez siebie nowego stanowiska Luis Maroto, prezes i dyrektor generalny firmy Amadeus, skomentował następująco: „W imieniu wszystkich pracowników firmy Amadeus pragnę podziękować Davidowi V. Jonesowi za jego zaangażowanie i sprawne kierowanie firmą w ciągu minionych kliku lat. Objęcie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego firmy Amadeus to dla mnie wielki zaszczyt. Podejmuję to wyzwanie z entuzjazmem i wiarą w dobrą współpracę z naszymi klientami, pracownikami i inwestorami tej dynamicznie rozwijającej się branży. Jestem przekonany, że wspólnie z całym zespołem znakomitych profesjonalistów pracujących w naszej firmie będziemy wciąż udowadniać, iż Amadeus jest znakomitym partnerem biznesowym i wiodącą pod względem innowacyjności firmą w całej branży turystycznej”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu