Piana TYTAN na najwyższym poziomie

Już 7 lutego rozpocznie się niezwykła wyprawa, której uczestnicy, oprócz zdobycia najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcaguy, mają zamiar osadzić okno w skalnej ścianie na wysokości blisko 7 tysięcy metrów n.p.m. Będzie to rekord montażu na wysokości! 

To nie tylko ekstremalne wyzwanie dla uczestników wyprawy, ale także test wytrzymałości materiałów, które zostaną zastosowane. Okno będzie osadzane w skalnej ściance na szczycie góry. Montażem zajmą się profesjonaliści – Michał Michnowicz oraz Roman Sadowski, którzy wykorzystają w tym celu pianę zimową TYTAN Professional.

– Osadzanie okna w takich warunkach jest dużym wyzwaniem, któremu mamy jednak zamiar sprostać.  Zastosujemy piankę, która nie będzie się niczym różnić od tych, które stosujemy na co dzień w naszej pracy. Będzie to dla niej wyjątkowo wymagająca próba  – mówi Roman Sadowski, jeden z uczestników wyprawy.

W lutym średnia temperatura na Aconcagule (6962 n.p.m.) wynosi -20°C, a ciśnienie atmosferyczne waha się w granicach 450 hPa. Piana oraz pistolety będą transportowane w specjalnych pokrowcach termicznych, wykonanych z materiału Softshell.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu