Nowa technologia płatności za treści elektroniczne

Wydawnictwo Bauer wprowadziło możliwość kupowania treści elektronicznych z użyciem SkyCash – systemu płatności mobilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą nabywać taniej o 25% wszystkie gry, filmy, dzwonki, tapety itp. z największej w Polsce kolekcji gadżetów na komórkę (Mobila.pl). 

SkyCash rozpoczął współpracę z Wydawnictwem Bauer w zakresie sprzedaży treści elektronicznych. Korzystając z systemu płatności SkyCash użytkownicy mogą kupować taniej o 25% wszystkie gry, filmy, dzwonki, tapety, animacje, czy motywy na komórkę w największej w Polsce kolekcji gadżetów tego typu, którą prowadzi Bauer (Mobila.pl).

– Możliwość kupowania treści elektronicznych to jedno z kluczowych zastosowań SkyCash – mówi Dariusz Mazurkiewicz, zarządzający SkyCash Poland SA – Pozwala dystrybutorom, w dużej mierze wydawcom prasy, na znaczące zwiększenie liczby zakupów, ponieważ przy płatności ze SkyCash treści elektroniczne kosztują mniej, niż w systemie Premium SMS.

Do płacenia z wykorzystaniem SkyCash potrzebny jest telefon z dostępem do Internetu. System jest niezależny od operatorów GSM i działa na większości telefonów używanych obecnie na polskim rynku. Powszechność mobilnego Internetu sprawia, że liczba zastosowań SkyCash dynamicznie rośnie. Już teraz można płacić ze SkyCash w kilku tysiącach sklepów internetowych, za bilety komunikacji miejskiej i przejazdy taksówkami. SkyCash uruchomił też usługę pozwalającą na szybkie i wygodne doładowanie kart prepaid w każdej polskiej sieci komórkowej.

– SkyCash pozwolił na zaoferowanie klientom o 25% taniej produktów z naszej kolekcji gadżetów na komórkę – powiedział Mariusz Rutkowski z Wydawnictwa Bauer. – Tendencje na rynku wskazują, że telefon komórkowy będzie coraz częściej używany do płatności. Dlatego skorzystaliśmy ze SkyCash, który jest systemem bardzo intuicyjnym i łatwym w obsłudze.

Żeby zostać użytkownikiem SkyCash wystarczy wpisać w przeglądarce swojego telefonu adres m.skycash.com lub wysłać zwykły, pusty SMS pod numer 510 510 205. Do SkyCash można także zaprosić posiadacza każdego spośród ponad 40 mln numerów telefonów komórkowych zarejestrowanych w Polsce.  

źródło/autor: Wydawnictwo Bauer

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu