Zarabiaj na fotografii z Vertis.pl

Vertis.pl – pierwsze laboratorium fotograficzne w Polsce, postanowiło stworzyć specjalną platformę internetową Zarabiajnafotografii.pl. Serwis umożliwia sprzedawanie fotografii robionych podczas różnego rodzaju imprez i wydarzeń, a tym samym zarabianie na zdjęciach, które nie zostały wybrane przez głównego zleceniodawcę.

Wielokrotnie zdarza się, iż w trakcie imprezy lub innego wydarzenia osoby biorące w niej udział proszą fotografa o zrobienie zdjęcia z przyjaciółmi lub gwiazdą występującą na scenie. Dodatkowo, proszony jest on również o przesłanie zrobionych zdjęć na prywatny adres mailowy. Oczywiście wszystko za darmo.

„Do pomysłu stworzenia serwisu Zarabiajnafotografii.pl zainspirowało mnie samo życie. Każda osoba zajmująca się zawodowo fotografią, wie jak dużo zdjęć robionych podczas różnego rodzaju wydarzeń i uroczystości marnuje się i leży odłogiem na dysku lub jest po prostu kasowanych. Nie chciałem, aby zdjęcia, które robię podczas imprezy oraz czas, który na nie poświęcam został zmarnowany. Postanowiłem stworzyć platformę internetową, która umożliwia zarabianie na swojej pracy wszystkim tym fotografom, którzy mają podobny problem.” – mówi Bogusław Makar, pomysłodawca serwisu Zarabiajnafotografii.pl.

Specjalnie zaprojektowana witryna pozwala użytkownikowi na założenie darmowego lub płatnego konta (o pojemności do 2,5 GB), stworzenie dedykowanych folderów oraz zamieszczenie dowolnej ilości zdjęć z konkretnego wydarzenia. Ustawienia serwisu pozwalają również na dowolną wycenę każdej fotografii. Dodatkowo, fotograf zamieszczający zdjęcia w serwisie może zdecydować, czy chce udostępnić cyfrowy oryginał, czy tylko odbitkę, a także ustalić wielkość formatu fotografii. Pozostałe formalności, takie jak: przyjęcie zamówienia, pobranie należnej kwoty, naświetlenie odbitek oraz wysłanie zdjęć do klienta wykonują pracownicy serwisu Zarabiajnafotografii.pl.

„Oprócz samej platformy umożliwiającej zamieszczanie i sprzedawanie fotografii, postanowiliśmy stworzyć także cykl porad dotyczący pomnażania swoich zarobków na zdjęciach, na których wcześniej nikt nie pomyślał, że można zarabiać. Porady będą stale aktualizowane i prezentowane na bazie doświadczeń z różnych gałęzi fotografii, tak aby każdy użytkownik mógł znaleźć coś dla siebie.” – kontynuuje Bogusław Makar.

W najbliższym czasie, serwis zostanie zupełnie oddzielony od internetowego laboratorium fotograficznego Vertis.pl i stanie się oddzielną witryną zamieszczonym pod adresem Zarabiajnafotografii.pl.

Serwis Zarabiajnafotografii.pl jest współtworzony dzięki dotacji unijnej , przeznaczonej na wytworzenie e-usługi – platformy do sprzedaży zdjęć, oraz systemu opartego o automatyczną korektę zdjęć z zastosowaniem nowoczesnych metod przetwarzania obrazu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu