Całoroczne narciarskie stoki zjazdowe Gornostay idealne do SKI TERAPII

Firma Mazuria-Bravo – wyłączny importer i dystrybutor całorocznych stoków narciarskich Gornostay – nawiązała współpracę ze szkołą carvingową Ogorzałek Carving S’cool, która prowadzi zajęcia ze ski terapii dla osób niepełnosprawnych.

Obecne od niedawna w Polsce innowacyjne całoroczne stoki do jazdy na nartach i snowboardzie doskonale nadają się do terapii narciarskiej, mającej na celu m.in. maksymalne usamodzielnienie i wzmocnienie osłabionych grup mięśniowych. Rehabilitacja na narciarskich stokach zjazdowych Gornostay® to unikalna szansa na poprawę stanu zdrowia u pacjentów z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Terapia na nartach umożliwia pracę z pacjentami – szczególnie dziećmi – dotkniętymi autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołem Downa, uszkodzeniami rdzenia kręgowego czy upośledzeniami wzroku i słuchu. Może być prowadzona zarówno w zimie na świeżym powietrzu, jak i w specjalnych ski-laboratoriach. Ogromną zaletą tego drugiego rozwiązania jest możliwość organizacji zajęć przez cały rok.

„Ski terapia to nowatorskie podejście do leczenia różnego rodzaju schorzeń, głównie dziecięcych. Do tej pory przeprowadzaliśmy zajęcia dla niepełnosprawnych na specjalnych urządzeniach – skipolach, jednakże obecnie dużo lepsze efekty daje praca na całorocznych narciarskich stokach zjazdowych Gornostay®. To innowacyjne rozwiązanie pozwala m.in. na właściwą asekurację pacjenta w czasie zajęć na sprzęcie. W efekcie nasi podopieczni osiągają lepsze efekty niż pierwotnie” – mówi Marcin Ogorzałek, właściciel szkoły carvingu Ogorzałek Carving S’cool oraz instruktor narciarstwa rehabilitacyjnego.

Narciarski stok treningowy Gornostay® to unikalna, przesuwająca się taśma imitująca śnieżne pokrycie, przeznaczona do jazdy na nartach i snowboardzie oraz napędzana specjalnym mechanizmem. Do zjazdu wykorzystywane są prawdziwe narty, buty narciarskie, kijki czy snowboard. Nowatorskie rozwiązanie przeznaczone jest do montażu w obiektach sportowych, rekreacyjnych i handlowych, a także w ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych. 30 minut ćwiczeń z osobą niepełnosprawną na całorocznym stoku narciarskim daje takie same efekty jak trzygodzinna gra w koszykówkę na wózku inwalidzkim1.

„Narciarski stok treningowy to już nie tylko sport i rozrywka, ale teraz urządzenie pełni także istotną funkcję rehabilitacyjną. Jesteśmy na etapie tworzenia nowatorskich programów leczenia osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem naszych całorocznych stoków narciarskich Gornostay®. Negocjujemy również otwarcie pierwszych w Polsce ośrodków rehabilitacyjnych, gdzie pacjenci będą mogli odbywać zajęcia ski terapii na oferowanych przez naszą firmę narciarskich stokach treningowych” – mówi Damian Sierzputowski, prezes zarządu spółki Mazuria-Bravo.

Niedawno firma Mazuria-Bravo – wraz z Polskim Towarzystwem Rehabilitacji Oddział Warmińsko-Mazurski oraz Katedrą i Kliniką Rehabilitacji Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – zorganizowała w Olsztynie konferencję naukową poświęconą ski terapii oraz możliwościom, jakie oferują niepełnosprawnym całoroczne stoki narciarskie Gornostay®. Wśród prelegentów byli m.in. prof. dr hab. inż. Janusz Guziur, dr Ewa Siemianowska oraz mgr Marcin Topór – konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii oraz ekspert w dziedzinie wykorzystania elementów narciarstwa alpejskiego w usprawnianiu uszkodzeń OUN (ośrodkowego układu nerwowego).

Wszystkich zainteresowanych inwestycją i związanymi z nią szczegółami zapraszamy na stronę internetową www.mazuriasport.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu