Ruszają rozgrywki 7 sezonu Ligi Cybersport – najlepszej ligi gier komputerowych w Polsce

Ruszają rozgrywki 7 sezonu Ligi Cybersport – 25 000 złotych w puli nagród pieniężnych – Gry ligowe: Counter Strike 1.6, Quake Live, League Of Legends – Finały Ligi na imprezie LAN

Ruszyły rozgrywki 7 sezonu Ligi Cybersport – najbardziej prestiżowych rozgrywek gier komputerowych w Polsce. W 2011 roku rywalizacja odbywać się będzie na 3 głównych platformach – Counter Strike 1.6, Quake Live i League of Legends. Najlepsi znajlepszych na koniec sezonu spotkają się w Wielkim Finale LAN by walczyć o pulę nagród pieniężnych 25 000 złotych i cenne nagrody rzeczowe.

W Counter Strike 1.6 jak co roku rozegrane zostaną 3 ligi z podziałem na poziom umiejętności 5-osobowych zespołów. W I Lidze spotka się 10 najlepszych drużyn z zeszłego roku, w rozgrywkach II Ligi uczestniczyć ich będzie 16, natomiast Liga III jest zupełnie otwarta dla wszystkich pozostałych. Łącznie aż 16 zespołów dostanie zaproszenie na LAN’owe finały ligi.

Ciekawostką jest, że zespoły I Ligi za rozgrywane mecze otrzymywać będą wynagrodzenie w postaci gotówkowej. Zwycięstwo w każdym meczu warte będzie 100 złotych, natomiast remis 50. Dodatkowo zespół, który zajmie pierwsze miejsce w turnieju finałowym otrzyma 7 000 złotych w gotówce, drugi zespół 3 000, a trzeci 1 000 + cenne nagrody rzeczowe.

W Lidze Quake Live uczestniczyć będzie 16 zawodników, 8 wyłonionych w rozgrywkach ligowych w roku ubiegłym i 8, najlepszych z dwóch turniejów kwalifikacyjnych, które zaplanowane są na dwa najbliższe tygodnie. W wielkim finale ligi weźmie udział 4 najlepszych graczy z całego sezonu. Pula nagród pieniężnych w turnieju to 3 500 złotych.

Gra League of Legends debiutuje w tym roku w Lidze Cybersport. Dla wszystkich 3-osbywych zespołów rozegranych zostanie 6 turniejów eliminacyjnych, by w drugiej fazie rozgrywek wyłonić 4 najlepsze, które dostaną zaproszenie na finały. Na najlepszy zespół czeka nagroda w postaci 1500 złotych.

Zapisy do wszystkich otwartych turniejów ligowych, tj. 1 tury III Ligi Couner Strike 1.6, 1 tury Ligi League of Legends oraz do 1 turnieju kwalifikacyjnego Quake Live ruszyły właśnie dzisiaj i trwać będą do soboty. Udział w rozgrywkach jest całkowicie darmowy, jedynym warunkiem jest chęć udziału w rozgrywkach, motywacja i ambicja by zostać najlepszym! Zapraszamy do zabawy.

Więcej informacji na temat poszczególnych turniejów znajduje się na oficjalnej stronie rozgrywek www.cybersport.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu