PURO Hotel powstanie w Krakowie

Genfer, norweska grupa kapitałowa, zakupiła grunt z przeznaczeniem na budowę drugiego w Polsce inteligentnego hotelu sieci PURO. Obiekt powstanie w Krakowie przy ulicy Pawiej, w sąsiedztwie Krakowskich Plant, zaledwie pięć minut spacerem od Rynku Głównego i Sukiennic. PURO Hotel w Krakowie będzie dysponował około 140 pokojami, a rozpoczęcie budowy zaplanowano na drugą połowę 2011 roku.

Pierwszy inteligentny hotel sieci PURO powstaje w samym centrum Wrocławia, przy ulicy Włodkowica 6, zaledwie pięć minut piechotą od wrocławskiej Starówki, w malowniczej i ciekawej części miasta, nazywanej Dzielnicą Tolerancji. Będzie oferował 102 komfortowo i nowocześnie wyposażonymi pokojami. Za pośrednictwem najpopularniejszych portali rezerwacyjnych można już zarezerwować pokój w nowopowstającym hotelu PURO we Wrocławiu. Pierwszych gości przyjmie w pierwszym kwartale 2011 roku.

Hotel PURO w Krakowie to drugi obiekt, istniejącej tylko w Polsce, sieci inteligentnych hoteli PURO. Koncept zakłada stworzenie sieci obiektów, które dzięki doskonałej lokalizacji, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i nowoczesnemu designowi oferują wysoką jakość usług za rozsądną cenę. Wyjątkowość konceptu PURO polega na koncentracji na właściwej funkcji hotelu – jako miejsca, w którym się zatrzymujemy podczas podróży, nie ważne czy służbowej czy prywatnej, najczęściej by odpocząć i spędzić noc.

Krakowski PURO Hotel powstanie przy ulicy Pawiej w bezpośrednim sąsiedztwie Plant otaczających Stare Miasto. To doskonała lokalizacja dla wszystkich, którzy chcą być blisko centrum życia kulturalnego i społecznego miasta, restauracji, klubów, kin, teatrów czy najważniejszych w Grodzie Kraka zabytków. PURO w Krakowie ma potencjał na 140 pokoi. Hotel funkcjonalnie będzie identyczny jak obiekt we Wrocławiu. Elektroniczny check-in kiosk, dotykowy panel sterujący w pokoju, który umożliwia ustawienie budzenia, sterowanie klimatyzacją, regulację barwy i natężenia oświetlenia ledowego oraz pozwala, za pomocą jednego kliknięcia, wymeldować się z hotelu, darmowe rozmowy międzynarodowe, a także możliwość podłączenia sprzętu elektronicznego (laptopa, mp3 czy iPhone’a) do 40 calowego telewizora ledowego za pośrednictwem specjalnej konsoli – to jedynie przykłady inteligentnych rozwiązań zastosowanych w hotelach PURO. Jak w każdym hotelu sieci PURO również w krakowskim obiekcie do dyspozycji gości przez 24 godziny na dobę będzie profesjonalna i przyjazna obsługa, a wszelkich informacji i pomocy w zorganizowaniu nawet najdrobniejszych spraw udzielać będzie PURO Concierge.

„Jako drugą lokalizację wybraliśmy Kraków, głównie z uwagi na potencjał turystyczny i biznesowy jaki to miasto kryje.” – powiedział Rune Askevold, CEO Puro Hotels –„Bezpośrednie sąsiedztwo najsłynniejszego parku miejskiego w Polsce, bliskość Starówki i Sukiennic pozwolą naszym gościom poczuć klimat magicznego Krakowa. Jestem przekonany, że nasi goście będą zadowoleni z tego wyboru”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu