Grupa INFOR PL inwestuje w tematykę zdrowotną w Internecie

Spółka Infornext.pl, należąca do Grupy INFOR PL, przejmuje serwis commed.pl. To jedno z największych w Polsce forum o tematyce medycznej. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Serwis Commed.pl – to jeden z największych w Polsce forów medycznych z zakresu najczęstszych chorób i dolegliwości. Internauci poszukują tam odpowiedzi lekarzy na pytania, a także sami dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu medycyny. COMMED.PL działa od 2006 roku i dotąd był w posiadaniu firmy Mabareo. Według najnowszych zestawień PBI/Gemius Megapanel za listopad 2010 forum Commed.pl skupia 570 331 RU.  

– Zakup Commed.pl, największego forum o tematyce medycznej, wpisuje się w naszą strategię rozwoju – mówi Piotr Łuczak, Prezes Zarządu Infornext.pl. – Dzięki tej akwizycji planujemy w najbliższych miesiącach znaleźć się w ścisłej czołówce w kategorii Zdrowie, a docelowo zająć w niej pozycję lidera. Będzie to kolejna kategoria w której zdobędziemy ponad milion użytkowników.

To kolejna akwizycja Grupy INFOR PL w ostatnich 2 latach.

W 2009 roku spółki INFOR-u przeprowadziły akwizycję TotalMoney.pl – lidera na rynku porównywarek finansowych (obecnie 158 985 RU), serwisu DziennikInternautów.pl (obecnie 282 173 RU), a także forum prawniczego Prawnikow.pl (obecnie 316 189 RU)

W listopadzie 2009 roku do portfolio INFOR-u dołączył serwis Gotujmy.pl, który jest liderem w swojej kategorii (obecnie 1 018 868 RU). Wiosną 2010 roku INFOR PL przeprowadził akwizycję serwisu RynekMedyczny.pl, tym samym rozpoczął prace nad wzmocnieniem swoich udziałów w kategorii zdrowie.

źródło/autor: Infornext.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu