Domenowy Mahjong w nowej odsłonie

Zamiast kolorowych kamieni – domeny narodowe, zamiast stołu nakrytego suknem – portal Facebook. Rejestrator domen internetowych, 2BE.PL, przedstawia nową odsłonę popularnej gry przeglądarkowej.

Mahjong to tradycyjna chińska gra, której korzenie giną w mrokach dziejów. Legenda mówi, że jej autorem jest sam Konfucjusz. Według innej wersji, w Mahjonga grano na arce Noego podczas potopu. Dziś nad kolorowymi kamieniami pochylają się ludzie na całym świecie, a w internecie dużą popularnością cieszy się odmiana przeznaczona dla jednego gracza.

Od ponad dwóch lat w sieci można grać w Domenowego Mahjonga. To wariacja na temat klasycznej wersji gry, przygotowana przez Grupę Adweb dla marki 2BE.PL. Zamiast 144 kamieni podzielonych na Wiatry, Smoki, Kwiaty i Pory Roku, znajdziemy domeny narodowe i funkcjonalne. Zarówno te, które znamy wszyscy, jak i te mniej popularne. Teraz w Domenowego Mahjonga można zagrać na portalu społecznościowym Facebook.

„Gra zaskoczyła nas swoją popularnością – przyznaje Katarzyna Gruszecka-Kara, kierownik działu domen i hostingu w 2BE.PL – Pierwotnie miała być ciekawostką przybliżającą internautom mniej znane rozszerzenia z całego świata. Utrzymująca się wysoka liczba graczy zdecydowała, że postanowiliśmy zaimplementować grę w serwisie Facebook”.

Debiutowi Domenowego Mahjonga w znanym portalu społecznościowym towarzyszy konkurs. Od początku lutego fani marki 2BE.PL będą mieli szansę wygrać atrakcyjny upominek. Wystarczy zagrać w grę i uzyskać dobry wynik. Każdego dnia trzy osoby, które rozwiążą Mahjonga w najkrótszym, czasie otrzymają łamigłówkę ufundowaną przez rejestratora. W sumie do wygrania jest 90 łamigłówek, podzielonych na 9 różnych modeli. Konkurs potrwa do 2 marca 2011.

Aplikacja Domenowy Mahjong jest dostępna na portalu Facebook pod adresem Facebook.com/2BEpl. Tam również można zapoznać się z zasadami gry oraz przeczytać regulamin promocji. Dla zwycięzców, którym rozwiązanie łamigłówek sprawi kłopot, przygotowano specjalną stronę internetową. Pod adresem lamiglowka.2be.pl można zobaczyć jak krok po kroku uporać się z każdą z nich.

Autor: Maciek Kurek, PR Specialist marki 2BE.PL, Grupa Adweb

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu